весь Кіровоград - головний інформаційний ресурс регіону весь Кіровоград - головний інформаційний ресурс регіону

Розділ: новини стисло
Дата: 5 червня 2009 року
Документ знаходиться за адресою:
http://old.kirovograd.net/shortly/2009/6/5/deputat_prograv_sud_za_pozovom_do.htm
Депутат програв суд за позовом до газети та журналістки! Депутат Луцької міськради від Соцпартії Микола Нікітюк, який проголошує себе «правозахисником», програв суд за позовом до газети «Відомості» та журналістки газети «Віче-інформ», члена Волинської незалежної медіа-профспілки Галини Баран. Про це сайту "весь Кіровоград" розаповіла Богдана Стельмах, голова Волинської незалежної медіа-профспілки.

«Слуга народу» вимагав відшкодування моральної шкоди у сумі 20 тис. грн за приниження честі і гідності та надання недостовірної інформації (12 тис. грн – від газети, 4 тис. грн – від журналістки і ще 4 тис. грн – від мешканки Зінаїди Онищенко, яка «підбурювала» людей).

Все почалося з того, що в газеті «Відомості» (03.06.2008) з'явилася стаття журналістки Галини Баран «Депутат відбирає у мешканців двір», у якій подано лист мешканців про самовільну забудову майданчика депутатом міськради та коментарі посадових осіб (директора департаменту містобудування Г.Шевчука та Луцького міського голови Б.Шиби), які підтвердили цей факт.

Натомість депутат почав вимагати так би мовити «спростування»: аби газета написала, що всі викладені факти – наклеп, при цьому не надавши жодних дозвільних документів.

Більше того, за весь період розвитку подій депутат кілька разів змінював свої твердження: спочатку на запитання мешканців і журналістки пояснював, що на цій території будуть гаражі, потім стверджував, що то не він будує, а його син (при тому, що мешканці бачили його за роботою), згодом, – що то не гаражі, а облаштування території (при тому, що вже зведено було частину стіни). Це при тому, що самовільне будівництво підтвердила і прокуратура.

Сьогодні Луцький міськрайонний суд не задовольнив його позов, а відтак підтвердив, що відгукуватись на звернення мешканців, порушувати гарячі проблеми – прямий обов'язок журналіста. Щоправда, наразі депутат «працює» над узаконенням незаконного будівництва. Журналісти і надалі триматимуть цього діяча під пильним прицілом, а мешканці налаштовані не допустити будівництва.