весь Кіровоград - головний інформаційний ресурс регіону весь Кіровоград - головний інформаційний ресурс регіону

Розділ: новини стисло
Дата: 4 червня 2009 року
Документ знаходиться за адресою:
http://old.kirovograd.net/shortly/2009/6/4/jak_derzhava_dopomagaye_materjam_pri.htm
Як держава допомагає матерям при народженні дитини? Згідно з Законом України «Про державну допомогу сім'ям з дітьми» право на допомогу при народженні дитини, допомогу по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку та відповідно до постанови Кабінету Міністрів України №1751, допомога при народженні дитини, яка народилася після 31 грудня 2007 року, призначається в таких розмірах:

на першу дитину — 12240 гривень;
на другу дитину — 25000 гривень;
на третю та наступну дитину — 50000 гривень.


Виплата допомоги здійснюється одноразово при народженні першої дитини у сумі 4800 гривень, другої дитини — 4840 гривень, третьої і наступної — 5000 гривень, залишок суми на першу дитину сплачується протягом наступних 12 місяців (620 гривень щомісяця), на другу дитину 24 місяці (840 гривень щомісяця), на третю та наступну дитину — 36 місяців (1250 гривень щомісяця рівними частинами).

У випадку народження двійнят чи більшої кількості дітей, кожна дитина з цього рахунку вважається наступною. Тобто, якщо у сім'ї, в якої немає дітей, народжується двійня, то допомогу на одну дитину буде призначено у розмірі 12240 гривень, а на другу — 25000 гривень. Якщо двійня народилася у сім'ї, в якій уже виховується двоє старших дітей допомога сплачується на кожну дитину з числа народжених у розмірі 50000 гривень. Звернутися за допомогою необхідно не пізніше 12 календарних місяців після її народження - повідомляє ALNET .

Допомога по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку виплачується у розмірі не менше 130 гривень у місяць. Ця допомога виш. чується на кожну дитину незалежно від кількості народжених (усиновлених чи взятих опіку) дітей у сім'ї, по догляду за якими надається допомога і виплачується щомісяця з дня призначення до досягнення дитиною трирічного віку.

Допомога на дитину одиноким матерям надається у розмірі не менше 30% прожиткового мінімуму для дітей відповідного віку. На сьогодні прожитковий мінімум для дітей у віці до 6 років склад 557 гривень, а для дітей від 6 до 18 років — 701 гривня. Для оформлення допомоги необхідно звернутися до органу праці та соціального захисту населення за місцем проживання громадян.