весь Кіровоград - головний інформаційний ресурс регіону весь Кіровоград - головний інформаційний ресурс регіону

Розділ: новини стисло
Дата: 3 червня 2009 року
Документ знаходиться за адресою:
http://old.kirovograd.net/shortly/2009/6/3/jaroslav_dzhodzhik_urjad_pidkupiv.htm
Ярослав ДЖОДЖИК: «Уряд підкупив місцеві ради»! «Уряд підкупає місцеві ради, щоб створити переваги для окремих кандидатів на президентських виборах», - заявив народний депутат України, член Комітету з питань бюджету, заступник голови Української народної партії Ярослав ДЖОДЖИК. Він закликав уряд «скасувати популістську постанову №494 від 23 травня, де йдеться про збільшення штатів, - насамперед технічного персоналу, - сільських, селищних, міських рад». ДЖОДЖИК також ставить під сумнів рішення уряду про збільшення окладів головам сільських та селищних рад, а також працівникам їх апарату.

«Чому український уряд збільшує державні витрати на управлінців в той час, як розвинуті держави їх скорочують?», - задав він риторичне питання. На думку політика, «неприпустимою розкішшю є подвійне збільшення окладів головам 10 тис. 278 сільських рад та 984 селищних». «Де уряд візьме на це кошти, якщо дефіцит українського бюджету складає мільярди доларів?», - дивується політик.

«Не менш диким виглядає роздмухування штатів місцевих рад, оскільки на кінець минулого року загальна кількість службовців місцевого самоврядування в Україні складала 100 тис. 582 особи. Цього що, замало?», - дивується ДЖОДЖИК. На його думку, «урядова постава може призвести до збільшення штату «місцевих» службовців на 20%, - до 25 тисяч осіб». «Це неприпустима розкіш для кризової України!», - констатує ДЖОДЖИК.

«Уряд, який не забезпечує виплати «пільговикам» та пенсії сільським пенсіонерам, вводить в штат селищної ради водія, бухгалтера (крім касира), збільшує кількість членів виконкомів! І це в розпал фінансової кризи!», - констатує народний депутат. При цьому, нагадав він, «місцеві бюджети недоотримують близько 20 млрд грн. на фінансування делегованих повноважень, в тому числі, - на обслуговування «пільговиків». Між тим, «Пенсійний фонд має щоквартальний дефіцит 6,5 млрд. грн.», нагадав ДЖОДЖИК. За його словами, «такі урядові рішення - це кричуща безвідповідальність».
Довідково: На сьогодні в Україні налічується 459 міських рад, 984 селищних рад, 10278 сільських рад. На кінець 2008 року в Україні кількість службовців місцевого самоврядування складала 100582 особи, з них у сільських, селищних органах самоврядування – 45177 осіб, у міських і районних у містах – 48288 осіб.