весь Кіровоград - головний інформаційний ресурс регіону весь Кіровоград - головний інформаційний ресурс регіону

Розділ: новини стисло
Дата: 24 червня 2009 року
Документ знаходиться за адресою:
http://old.kirovograd.net/shortly/2009/6/24/statistika_porushen_pravil_dorozhnogo.htm
Статистика порушень правил дорожнього руху погіршилася на Кіровоградщині! Про це кореспонденту сайту «весь Кіровоград» розповів Олег Іванович Тарасенко, начальник ГАІ у Кіровоградській області. За його словами, кількість ДТП на Кіровоградщині зменшилась, але правил в цілому порушують більше. І спостерігаються тенденції до погіршення ситуації.

Зокрема, минулого року за одну добу працівники ГАІ на Кіровоградщині затримували 50-60 водіїв у нетверезому стані. Восени, після прийняття рішення про підвищення штрафів за порушення правил дорожнього руху, кількість нетверезих за кермом упала в десятки разів – протягом доби працівники ГАІ затримували всього 5-6 нетверезих на всю область. Втім нині, за останні кілька місяців, кількість нетверезих за кермом знову зросла до 30-40 зупинених осіб на добу.

Олег Іванович Тарасенко переконаний, що дана тенденція зумовлена кількома факторами. По-перше, це причина поступового, але звикання людей до жорстких умов покарання за порушення правил дорожнього руху. А друга причина – це винесення судами занадто м'яких покарань у разі затримання нетверезих за кермом. «Нині поширеною практикою є таке покарання як громадські роботи. І тоді водій, який сідає нетверезим за кермо, і часто є головною причиною ДТП та смертей на дорозі, відбувається прибирання сміття, а не штрафом чи адмінарештом. А такі «громадські роботи» унеможливлюють застереження людини від повторного порушення правил дорожнього руху», - розповідає Олег Тарасенко.

Очевидно, що у часи кризи, коли іноді великі суми штрафів можуть реально призвести до колапсу усередині сім'ї, варто було б використовувати таку міру запобігання, як адміністративні арешти. Власне, у практиці судів у Кіровоградській області така міра присутня – з початку року рішень з таким вироком було понад сімдесят. У дванадцяти випадках відбувалося оплатне вилучення та продаж авто, у 257-ми випадках – позбавлення прав на керування авто, у 1308-ми випадках – направлення на громадські роботи.

Загалом, за словами Олега Тарасенка, з початку 2009 року у суди направлено 5 484 справи і накладено 1 549 штрафів. І хоча авто на дорогах, у зв'язку з нестабільним матеріальним станом багатьох кіровоградців, більше не стало, водії тих авто, які їздять дорогами нашого регіону, досі не достатньо обережно ставляться до власного життя і до життя пішоходів та інших учасників дорожнього руху.