весь Кіровоград - головний інформаційний ресурс регіону весь Кіровоград - головний інформаційний ресурс регіону

Розділ: новини стисло
Дата: 24 червня 2009 року
Документ знаходиться за адресою:
http://old.kirovograd.net/shortly/2009/6/24/kru_slidkuvatime_za_tendernimi_procedurami.htm
КРУ слідкуватиме за тендерними процедурами. 24 червня відбулась селекторна нарада ГоловКРУ України, в якій взяли участь представники контрольно-ревізійного управляння в Кіровоградській області. Основним питанням, що розглядалось на селекторній нараді став стан організації перевірок державних закупівель (тендерів) на всіх стадіях закупівель, вжиття відповідних заходів щодо попередження та усунення порушень під час проведення замовниками процедур закупівель в світлі нових вимог та підходів до цих питань. Головна зміна, що відбулась в цій сфері – це перехід від перевірок постфактум до поточного контролю за тендерними процедурами на всіх стадіях їх здійснення, - повідомляє прес-служба контрольно-ревізійного управління в Кіровоградській області.

На нараді були підняті й основні проблеми, які мають місце при перевірці тендерів. Одна з яких – недопуск ревізорів на об'єкти контролю. Цю проблему спеціалісти ГоловКРУ рекомендують вирішувати не інакше, як у співпраці з правоохоронними органами.
В рамках селектору представники обласних контрольно-ревізійних управлінь, в тому числі перший заступник начальника КРУ в Кіровоградській області Володимир Романенко, приймали активну участь в обговоренні даних питань, враховуючи специфіку своїх регіонів.

На сьогодні, говорить заступник начальника відділу контролю у сфері державної власності облКРУ Лариса Топалова, наше управління вже активно працює в напрямку поточного контролю тендерів. Зокрема, на стадії завершення знаходиться перевірка сімнадцяти тендерних процедур, що проводить Служба автомобільних доріг області. Суттєвих порушень при даній перевірці не виявлено, втім після участі ревізорів в організації тендерів, три з них було відмінено. Отже, поточний контроль вже приносить свої плоди.

Загалом, за словами Лариси Топалової, перевірка тендерів – складне завдання, яке під силу лише досвідченим спеціалістам. Складнощі в цій сфері додає кількаразова зміна законодавства. Але завдяки активній роботі і шефству більш досвідчених ревізорів над молодими спеціалістами, наша область тримає руку на пульсі і готова включитись у всеукраїнське «рівняння на тендери».