весь Кіровоград - головний інформаційний ресурс регіону весь Кіровоград - головний інформаційний ресурс регіону

Розділ: новини стисло
Дата: 23 червня 2009 року
Документ знаходиться за адресою:
http://old.kirovograd.net/shortly/2009/6/23/teper_nitrati__u_molodii_kartopli.htm
Тепер нітрати - у молодій картоплі, кабачках та ягодах! Коли тільки починався сезон ранніх овочів, "Вечірня газета" писала про те, що фахівці Кіровоградської міської санепідстанції виявили підвищений вміст нітратів у редисці та городині, які реалізовувалися в торговельній мережі міста. Зараз же ці небезпечні речовини вони знаходять у молодій картоплі, кабачках, ягодах. Про це повідомив на вівторковій прес-конференції головний лікар Кіровоградської міської санепід- станції Іван Касьяненко.

За словами Івана Івановича, кіровоградцям краще почекати, поки овочі, коренеплоди та ягоди вистигнуть природним шляхом, і вже тоді купувати їх на ринках та в магазинах, а не спокушатися на перші дари природи, які достигнути примусили.

Загалом, як повідомив головний санітарний лікар міста, з початку року фахівці СЕС перевірили стан дотримання санітарно-епідеміологічних норм та правил на 1148 об'єктах торгівлі, порушення виявлено на 858 з них. Тимчасово припинялася експлуатація 111 об'єктів, понад триста працівників тимчасово відсторонювалися від роботи. Серед об'єктів торгівлі, що реалізують продукти харчування, найбільше нарікань у лікарів-епідеміологів було на супермаркети.

Розповідаючи про загальну епідситуацію в Кіровограді, Іван Касьяненко та завідуюча епідвідділом Наталія Дьяченко повідомили журналістам, що у першому півріччі нинішнього року вона залишалася стабільною. Зокрема, не було спалахів кишкових інфекцій, випадків захворюваності на ці недуги зареєстровано менше, ніж за відповідний період минулого року, лише четверо чоловік захворіли на дизентерію, рідко трапляються випадки захворюваності на сальмонельози.

Іван Касьяненко нагадав, що недавно Кабінет Міністрів видав постанову, якою обмежив планові перевірки контролюючими службами суб'єктів господарювання до 2010 року. Проте, зазначив Іван Іванович, це не означає, що об'єкти перестануть перевіряти. По-перше, на додачу до цієї постанови видано ще 32 нормативних акти, які передбачають проведення перевірок на об'єктах з високим рівнем небезпеки. По-друге, санепідстанції не заборонено продовжувати лабораторні дослідження, у тому числі – й продуктів харчування. По-третє, фахівці СЕС мають право проводити перевірки за зверненнями і скаргами як юридичних, так і фізичних осіб. До речі, з початку року до міської санепідстанції надійшли 59 скарг і звернень від мешканців обласного центру, тоді як за шість місяців минулого року – близько тридцяти.