весь Кіровоград - головний інформаційний ресурс регіону весь Кіровоград - головний інформаційний ресурс регіону

Розділ: новини стисло
Дата: 20 червня 2009 року
Документ знаходиться за адресою:
http://old.kirovograd.net/shortly/2009/6/20/zagalnii_riven_korupciyi_v_ukrayini.htm
Загальний рівень корупції в Україні залишається дуже високим! Про це розповів у Кіровограді Юхані Гросман, директор проекту «Гідна Україна» під час презентації у прес-клубі результатів найбільшого в історії України дослідження стану корупції.

Дане дослідження продемонструвало суперечливі тенденції: к той час, як громадяни вважають, що за останні два роки рівень корупції в країні зріс, дані дослідження свідчать про незначне зменшення рівня реального досвіду (67% респондентів дослідження 2007 року вказали на те, що вони були втягнуті в корупційні стосунки, проти 62,5% 2009).

Дослідження також показало, що рівень довіри до органів влади всіх рівнів дуже знизився, як і віра населення в бажання влади боротись з корупцією.

Нагадаємо, що протягом 2007-2009 років проект «Сприяння активній участі громадян у протидії корупції «Гідна Україна» у співпраці з Київським міжнародним інститутом соціології провів три загальнонаціональні опитування громадської думки щодо стану корупції в Україні.

Вони мали на меті дослідити зміни в сприйнятті та досвіді корупції за час впровадження в Україні Порогової програми Корпорації «Виклики тисячоліття». Базове дослідження, проведене на початку 2007 року, стало основою для порівняння проміжних результатів дослідження початку 2008 року, та даних, зібраних на початку 2009 року.

Отже, хоча загальний рівень корупції залишається дуже високим, дослідження 2009 року зафіксувало невелике зростання рівня сприйняття населенням України поширеності корупції, попри незначне зменшення рівня реального досвіду корупції. Загалом порівняльний аналіз даних досліджень 2007 та 2009 років показав: громадяни України вважають, що рівень корупції в країні зріс. Сукупний індекс сприйняття корупції збільшився із 35,4 % у 2007 році до 38,1% у 2009. Збільшення кількості тих, хто вважає, що корупція все більше поширюється на різні сфери життя, корелюється з високим рівнем недовіри населення до органів влади всіх рівнів. Найбільше падіння спостерігається у ставленні до Президента та його Секретаріату та Кабінету Міністрів, яким в 2009 році довіряють лише близько 5-7% населення, проти 15-16% у 2007 році. При цьому найбільшою довірою населення користуються місцеві органи влади, хоча їм тією чи іншою мірою довіряє одна п'ята опитаних.

Більше про дослідження читайте тут!