весь Кіровоград - головний інформаційний ресурс регіону весь Кіровоград - головний інформаційний ресурс регіону

Розділ: новини стисло
Дата: 20 червня 2009 року
Документ знаходиться за адресою:
http://old.kirovograd.net/shortly/2009/6/20/ukrayina_spromozhna_naroshuvati_vlasni.htm
Україна спроможна нарощувати власні виробничі потенціали! Про це під час візиту до України заявила Європейський Комісар у справах сільського господарства та розвитку сільської місцевості Маріан Фішер-Бьоль, повідомляє сайт «весь Кіровоград».

Журналіст сайту побував у прес-турі, організованому Представництвом Європейської Комісії в Україні та Міжнародною громадською організацією «Інтерньюз-Україна» у рамках візиту пані Фішер-Бьоль.

Візит Європейського Комісара у справах сільського господарства та розвитку сільської місцевості Маріан Фішер-Бьоль до Києва складався із кількох офіційних зустрічей, а також візиту до сільських господарств та переробних харчових підприємств у регіонах України.

Однією з основний цілей візиту Комісара до України є обговорення відносин Україна-ЄС у сільськогосподарській сфері з огляду на перспективи укладання Угоди про асоціацію, а також задля відвідування конкретних сільських господарств нашої країни.

Нагадаємо, що від листопада 2004 року Маріан Фішер-Бьоль посідає посаду Європейського Комісара у справах сільського господарства та розвитку сільської місцевості. Вона входить до складу колегії Європейських Комісарів – керівного органу Європейської Комісії. До свого призначення на посаду Комісара Маріан Фішер-Бьоль була помітною політичною фігурою своєї рідної країни – Данії, зокрема протягом 2001-2004 років обіймала посаду міністра харчової промисловості, сільського господарства та рибальства. На посаді ж Єврокомісара Маріан Фішер-Бьоль опікується питаннями реалізації Спільної аграрної політики ЄС.

Отже, у рамках візиту представники європейської делегації разом зі своїми українськими колегами оглянули сільськогосподарські угіддя та тваринницькі комплекси ВАТ «Терезине» (Київська область, Білоцерківський р-н), ознайомилися із роботою ЗАТ «НВФ «Урожай» та промисловими потужностями ЗАТ «Миронівська птахофабрика» (Черкаська область, м. Канів), відвідали цехи м'ясопереробного заводу «Легко» і побували у ТОВ «Дан-Фарм Україна» (Київська область, Кагарлицький р-н) та поспілкувалися із представниками Європейської Бізнес Асоціації.

У рамках візиту відбулися зустрічі пані Фішер-Бьоль з Міністром аграрної політики України Юрієм Мельником та Президентом України Віктором Ющенко. Останній, під час зустрічі із пані Фішер-Бьоль, наголосив, що Україна хоче інтегруватись до європейського аграрного ринку.

Віктор Ющенко зазначив, що Україна хотіла б мати технічну програму співпраці з ЄС в агарній галузі, а також хотів би обговорити питання участі України в програмах гуманітарної допомоги в світі. В цілому Президент висловив переконання, що через 8-9 місяців Україна підпише угоду з ЄС про зону вільної торгівлі, після чого можна буде оптимізувати ділові відносини між Україною та ЄС, в тому числі й в аграрній галузі.