весь Кіровоград - головний інформаційний ресурс регіону весь Кіровоград - головний інформаційний ресурс регіону

Розділ: новини стисло
Дата: 20 червня 2009 року
Документ знаходиться за адресою:
http://old.kirovograd.net/shortly/2009/6/20/spivrobitnictvo_u_silskomu_gospodarstvi.htm
Співробітництво у сільському господарстві між ЄС та Україною зростає! Про це під час візиту до України заявила Європейський Комісар у справах сільського господарства та розвитку сільської місцевості Маріан Фішер-Бьоль, повідомляє сайт «весь Кіровоград».

Журналіст сайту побував у прес-турі, організованому Представництвом Європейської Комісії в Україні та Міжнародною громадською організацією «Інтерньюз-Україна» у рамках візиту пані Фішер-Бьоль.

Для ознайомлення з ситуацією у сільському господарстві України комісар Фішер-Бьоль відвідала кілька фермерських господарств різного профілю (вирощування зернових, птахівництво, тваринництво та виробництво молочної продукції) у Київській та Черкаській областях. На її думку, співробітництво у галузі сільського господарства між ЄС та Україною має позитивну тенденцію до зростання.

Відповідно до даних Євростату, загальний обсяг імпорту сільськогосподарської продукції з України до країн ЄС склав 0,38 млрд. євро у 2007 році та 1,04 млрд. євро у 2008 році, тоді як обсяг експорту з ЄС до України сягнув 1,05 млрд. євро і 1,49 євро відповідно.

Комісар ЄС з питань сільського господарства і сільського розвитку Маріанн Фішер-Боель обговорила з міністром агропромислової політики України Юрієм Мельником та представниками Аграрної палати України питання співпраці в сільськогосподарському секторі.

Оскільки дводенний візит єврокомісара присвячений питанням співпраці між Україною і ЄС у сільському господарстві у контексті перспектив укладення Угоди про асоціацію, міністр Юрій Мельник нагадав, що співпраця між сторонами розпочалася 18 жовтня 2006 року після підписання Меморандуму про взаєморозуміння і діалог в сфері сільського господарства між Єврокомісією і профільним міністерством. "Нині на політичному рівні обговорюється угода між Україною і ЄС про асоціацію, розглядають положення угоди про зону вільної торгівлі і в цих документах важливим сегментом є сільськогосподарські виробництво та території", - зазначив Юрій Мельник.

"Ми поділяємо спільну мету забезпечити стабільний розвиток та модернізацію сільськогосподарської галузі, щоб вона виробляла конкурентоспроможну продукцію для внутрішнього та зовнішнього ринку", - підкреслила комісар ЄС з питань сільського господарства та сільського розвитку. За її словами, "очевидним фактом є те, що Україна спроможна нарощувати власний потенціал не лише у виробництві харчових і кормових продуктів, а й у сфері виробництва біопалива". Вона висловила задоволення відкритим та щирим діалогом з галузевих питань.