весь Кіровоград - головний інформаційний ресурс регіону весь Кіровоград - головний інформаційний ресурс регіону

Розділ: новини стисло
Дата: 2 червня 2009 року
Документ знаходиться за адресою:
http://old.kirovograd.net/shortly/2009/6/2/ne_perevelisja_she_bogatiri_na_kozackii.htm
Не перевелися ще богатирі на козацькій землі! В рамках святкування річниці заснування с. Суботці (Знам'янський р-н) 30 травня відбулися змагання з богатирського багатоборства, котрі зібрали місцевих силачів та запрошених гостей з Кіровограда.

Як повідомив сайту "весь Кіровоград" журналіст та спортивний оглядач Євген Савранський, такої кількості глядачів біля будинку культури місцеві мешканці давно не бачили, адже побачити на власні очі запекле протистояння кремезних богатирів, відчути саму атмосферу боротьби, максимальну самовіддачу відчайдушних хлопців – така можливість випала, напевне, для більшості вперше у житті. Самі ж спортсмени не розчарували.

Змагання відбувалися у п'ятьох видах програми: 1) естафеті, де атлети спочатку мали перенести дерев'яну колоду, а згодом п'ять разів перекотити 300-кілограмовий скат; 2) вправі «карусель», котра передбачала ходіння по колу з обтяженням; 3) метанні 24-кілограмової гирі на відстань; 4) «прогулянці фермера» – перенесенні в кожній руці 100-кілограмової валізи за максимально швидкий час; 5) виконання станової тяги вагою 220кг найбільшу кількість раз за півтори хвилини часу.

Варто віддати належне, що ці овації та підтримка стосувалися всіх богатирів без виключення, оскільки кожен зі спостерігачів усвідомлював яких титанічних зусиль вартує виконання тих надскладних завдань, якої сили волі та витримки, самовіддачі та здоров'я….

Звичайно не обійшлося без травм, зокрема під час виконання естафети атлет Денис Джулай під час перекатування 300-кілограмового скату, пошкодив м'язи верхніх кінцівок, але продовжив подальшу боротьбу. І саме такий приклад примушував ще з більш глибокою повагою ставитися до учасників богатирських ігор. Не обходилося й без курйозів: для бажаючих спробувати свої сили, влаштовували конкурси, де кожен охочий мав змогу відчути бодай краплину того навантаження, що отримували атлети під час виступів. Та переважно, такі намагання викликали лише іронічні посмішки.

Згодом настав час підводити підсумки, за результатами яких перемогу отримав місцевий 20-річний богатир Олександр Кочержин, друге місце посів студент факультету фізичного виховання з Кіровограда Борис Поліщук, а третє місце дісталося майстру спорту з пауерліфтингу, людині, котра організувала це свято сили та фізичної краси Роману Салію, енергії якому можна лише позаздрити. Саме на його плечах у Суботцях тримається відділення важкої атлетики та пауерліфтингу, завдяки чому діти мають змогу займатися професійно спортом та фізично удосконалюватися. Та й сам Роман у своєму 28-річному віці продовжує показувати пристойні результати, являючись прикладом молодому поколінню.

По завершенні змагань нещодавні запеклі опоненти стали щирими друзями, залишивши всю агресію на змагальному майданчику. Хочеться вірити, що подібний турнір стане традиційним і в наступному році знову зійдуться у запеклому протистоянні нові богатирі, щоб довести, що козацькому роду нема переводу!