весь Кіровоград - головний інформаційний ресурс регіону весь Кіровоград - головний інформаційний ресурс регіону

Розділ: новини стисло
Дата: 19 червня 2009 року
Документ знаходиться за адресою:
http://old.kirovograd.net/shortly/2009/6/19/obsjag_inozemnih_investicii_skorotitsja.htm
Обсяг іноземних інвестицій скоротиться вдвоє? Обсяг іноземних інвестицій до України цього року скоротиться вдвоє у порівнянні із минулим роком, констатують німецькі експерти, - повідомляє "Економічна правда".

Це результат того, що Україна не виконує рекомендації міжнародних організацій, пише Deutsche Welle.

За даними Світового банку, через перепони для бізнесу Україна опинилася на 145 місці серед 181 країни.

Це і є відповіддю на запитання, чому в українську економіку стали менше інвестувати іноземні інвестори, зокрема німецькі, каже директор Східноєвропейського інституту (Реґенсбург) Фолькгарт Вінсентц.

"У 2009 році обсяг іноземних інвестицій в Україні складе половину надходжень минулого року. А враховуючи фінансову кризу, можна з впевненістю сказати, що інвестиції підуть на рятування економіки, а ніж на її розвиток", - каже Вінсентц.

Німецький експерт не може збагнути, чому в української влади досі не має чіткої стратегії щодо іноземних інвестицій.

Він констатує: усі економічні реформи в Україні супроводжуються політичним протистоянням. Як наслідок, погіршення ситуації в земельних питаннях, енергетичний ринок стає дедалі менш прозорим.

Виходом, на думку Вінсентца, може стати поступове втілення рекомендацій Євросоюзу щодо поліпшення умов роботи інвесторів та проведення реформ, передбачених новою програмою ЄС "Східне партнерство".