весь Кіровоград - головний інформаційний ресурс регіону весь Кіровоград - головний інформаційний ресурс регіону

Розділ: новини стисло
Дата: 18 червня 2009 року
Документ знаходиться за адресою:
http://old.kirovograd.net/shortly/2009/6/18/turchinov_deputat_vid_byut_buv.htm
Турчинов: "депутат від БЮТ був на високому рівні". Під час вбивства?! Депутат від БЮТ Віктор Лозинський не причетний до загибелі людини у Кіровоградській області. Про це заявив перший віце-прем'єр Олександр Турчинов в ефірі Шустер Live

"Немає таких даних міліції, про які ви говорите", - наголосив він.

"Я зв'язався з керівництвом МВС. Мені зателефонували і сказали, що є така надзвичайна інформація, і за офіційним повідомленням, навпаки, я вважаю, що депутат від БЮТ був на достатньо високому рівні", - зазначив Турчинов.

Він наголосив, що згідно з повідомленням співробітників МВС ситуація була така: "Їхали в одній машині керівник Кіровоградської обласної прокуратури, керівник управляння МВС і депутат від БЮТ. Невідома людина почала обстрілювати цю машину".

"Вони люди військові, змушені були протидіяти цьому. Але ж, безумовно, не готові були відкривати вогонь, оскільки, як я розумію, просто не мали зброї", - сказав перший віце-прем'єр.

За його словами, вони викликали спецназ, який затримав цю людину. Турчинов повідомив, що нападник помер у лікарні. До речі його соратник по партії Володимир Яворівський взагалі спрстовував факт смерті.

"Я не знаю хто це був, які мотиви в нього були стріляти, при чому невідомо по кому він стріляв – по представнику МВС, по прокурору чи по депутату. На це дасть відповідь слідство", - сказав він.

Цікаво як саме, в такому разі, загиблий дізнався, що нардеп, прокурор чи міліціонер будуть проїздити саме в цьому місці і саме в такий час.

Водночас, за інформацією джерел у правоохоронних органах, депутат разом з керівником місцевої прокуратури Євгеном Горбенком та МВС Михайлом Ковальським їхав в автомобілі вздовж мисливських угідь.

В людині на узбіччі вони запідозрили браконьєра. За попередніми даними, той стріляв у бік машини. Після цього між чоловіками виникла сутичка, в результаті якої нардеп, прокурор і правоохоронець затримали нападника, повідомляє УНІАН.

За інформацією співрозмовника, ним виявився непрацюючий житель Голованівського району. Він був доставлений до Голованівської центральної районної лікарні з діагнозом "травматичний шок та вогнепальне поранення", де помер під час надання йому медичної допомоги.

У Лозинського, Горбенка та Ковальського діагностовано порізи і забої, які вони отримали під час опору чоловіка. У загиблого було виявлено і вилучено 2 одиниці вогнепальної зброї та ніж.

Також цікаво з"ясувати звідки у непрацюючого жителя такий арсенал і як так трапилось, що у беззбройних, за словами Турчинова, високопосадовців лише порізи та забої, а у загиблого - вогнепальне поранення?!

Як повідомили в прес-службі прокуратури Кіровоградської області, на місце пригоди для з'ясування обставин виїжджав обласний прокурор Геннадій Тюрін з двома заступниками, а також співробітники міліції.

Була організована дослідча перевірка, за результатами якої Управлінням МВС в області порушено кримінальну справу за частиною 2 статті 121 Кримінального кодексу (Умисне тяжке тілесне ушкодження, вчинене способом, що має характер особливого мучення або вчинене групою осіб, а також з метою залякування потерпілого або інших осіб, або вчинене на замовлення, або таке, що спричинило смерть потерпілого).

Як відомо, раніше ВО "Свобода" направила заяву до СБУ, Генпрокуратури та МВС з приводу цього інциденту.