весь Кіровоград - головний інформаційний ресурс регіону весь Кіровоград - головний інформаційний ресурс регіону

Розділ: новини стисло
Дата: 17 червня 2009 року
Документ знаходиться за адресою:
http://old.kirovograd.net/shortly/2009/6/17/kirovograd_matime_smittyepererobne.htm
Кіровоград матиме сміттєпереробне підприємство! Минулої середи в Кіровоградському прес-клубі реформ відбулася прес-конференція з приводу підготовки до будівництва в Кіровограді сміттєпереробного заводу.

Ідея побудови такого підприємства належить директорові ПП "Житлобуд" Вікторові Шмідту. Нагадаємо, що будівництво заводу має розпочатися поблизу селища Нового – складової частини обласного центру. "Вечірня газета" вже висвітлювала на своїх сторінках перебіг громадських слухань у тому мікрорайоні з приводу запланованого будівництва. Варто згадати, що значна частина мешканців селища висловилася проти його зведення, побоюючись негативних наслідків діяльності підприємства на здоров'я новенців.

Однак Віктор Шмідт запевнив, що завод працюватиме за безпечними для довкілля і здоров'я людей піролізними технологіями. Процес переробки сміття при цьому передбачає миттєве безкисневе розкладання сміттєвої маси, яку завантажуватимуть у піролізну піч, – унаслідок дії високих тиску й температури. Завод у селищі Новому, що перероблятиме 200 тисяч тонн сміття на рік, даватиме 87 тисяч тонн дизельного пального, 30 тисяч тонн шлаків, стільки ж клінкеру, 8 тисяч 800 тонн металоконцентрату, теплову й електричну енергію. За задумом ініціаторів його будівництва, на підприємстві працюватимуть 300 спеціалістів, яких готуватимуть до цього в навчальному центрі фахівці з Російської Федерації (можливо, такий центр буде створено і в Кіровограді, адже сміттєпереробні заводи за новітньою технологією Віктор Шмідт планує споруджувати ще в кількох районних центрах Кіровоградщини).

Координатор проекту побудови сміттєпереробного заводу в Кіровограді Валерій Скороход, який разом із депутатом Кіровоградської обласної ради Віктором Альбою був присутнім на прес-конференції, розповів, що філія Державного підприємства "Спеціальна державна експертна організація – центральна служба української державної будівельної експертизи" в нашій області після кількамісячної всебічної експертизи результатів діяльності заводу надала позитивний висновок щодо нешкідливості майбутнього сміттєпереробного підприємства. Тепер на черзі – зустріч Віктора Шмідта з інвесторами проекту (вірогідно, з Канади) й проектування заводу українськими й російськими спеціалістами. З приводу створення державної програми з побудови новітніх сміттєпереробних заводів Віктор Шмідт, за його словами, зустрічався з міністром охорони навколишнього природного середовища України Георгієм Філіпчуком. Той схвалив пропозицію й готовий підтримувати реалізацію цього задуму.

На прес-конференції депутат Новенської селищної ради Ольга Мельник висловила тривогу з приводу будівництва заводу на відстані трохи більше кілометра від житлових будинків селища Нового. Віктор Шмідт запевнив, що підприємство не шкодитиме ні людям, ні довкіллю, що на його території не передбачено зберігання сміття, що перероблятиметься лише побутовий непотріб і в жодному випадку – не промислові відходи чи радіоактивні матеріали.

Описана зустріч із журналістами ініціаторів побудови сміттєпереробних заводів на Кіровоградщині за новітньою технологією є вже третьою. Віктор Шмідт пообіцяв, що й надалі весь процес проектування підприємства в Кіровограді й подібних в області не буде утаємниченим, а виноситиметься на загальне обговорення за сприяння ЗМІ.

автор - Юрій ЛІСНИЧЕНКО, Вечірня газета