весь Кіровоград - головний інформаційний ресурс регіону весь Кіровоград - головний інформаційний ресурс регіону

Розділ: новини стисло
Дата: 15 червня 2009 року
Документ знаходиться за адресою:
http://old.kirovograd.net/shortly/2009/6/15/ukrayinska_milicija_za_9_misjaciv.htm
Українська міліція за 9 місяців закатувала трьох людей! Жорстоке поводження з в'язнями - хвороба вітчизняних правоохоронців. У руках міліціянтів за останні 9 місяців тричі гинули затримані громадяни, повідомляє канал 1+1

До Генпрокуратури на килим викликали міліціонерів. Головні претензії - в Україні абсолютна більшість кімнат для тимчасового тримання радше нагадують камери для тортур - у них немає туалетів і навіть рукомийників.

Смерть на допиті в Кіровограді, катування підозрюваного у Прилуках і загибель арештанта під час слідчих дій в Умані. За останні дев'ять місяців тричі люди з відділень міліції потрапляли на той світ.

Так, заради кохання Людмила прийняла іслам, а через шістнадцять років щасливого життя оголошує священну війну міліціянтам. Її чоловік азербайджанець помер просто на допиті у Кіровському відділенні УМВС у Кіровограді. Бушарата Гурбанова підозрювали у стрілянині на одному з кіровоградських ринків.

Базарного торговця брали вдома. Спочатку вибили двері, а потім намагались вибити свідчення - крики азербайджанця чули його земляки. Під стінами міліції тоді зібралися чи не всі члени діаспори, от тільки Гурбанова живим уже ніхто не побачив.

Три смерті в різних містах України і одне пояснення від МВС - раптова смерть через проблеми зі здоров'ям. Утім, родичі померлих одностайні – троє загиблих були справжніми богатирями. Він попросив зупинити автівку, вийшов у ліс і помер – так слідчим прокуратури міліціянти описали загибель Олега Пархоменка з Умані.

За ґратами чекають суду двоє оперативників з уманського УБОЗу. Вони апелюють в цей час до всіх інстанцій - пишуть, що забирали з ізолятора і везли уже побитого в'язня. Наче б то хтось перегнув палицю з тортурами іще в райвідділку. Утім як не крути – катував хтось з людей в пагонах.

А от у Кіровограді прокурорська перевірка вже добігла кінця. Офіційний висновок – азербайджанець Бушарат Гурбанов упав зі стільця під час допиту і помер через ішемічну хворобу серця. Прокурори знайшли єдине порушення з боку міліціянтів – вони не оформили належно затримання Гурбанова. Удова Людмила, проте, наполягає – проблем із серцем Бушарат ніколи не мав: його просто катували струмом – щоби зізнався в замаху на вбивство.

Олександр автор книги про кримінальні Прилуки, стежив за життям Сергія Кунцевського. У 90-х той стояв на чолі потужного угруповання спортсменів. Автор книги запевняє – незаконну діяльність Кунцевський полишив у 90-х. Останні роки він мав власний агробізнес, однак, мав і давніх знайомих у міліції. УБОЗівцям було потрібне його зізнання в підпалах майна сільських підприємців..

Уже дев'ять місяців мати Сергія живе на заспокійливому. Вона зрідка заходить до кімнати старшого сина – тут усе, як колись. Його тренажер і обережно застелене ліжко. Наприкінці червня у справі загибелі Кунцевського судитимуть трьох міліціянтів. На могилі брата Руслан присягається вивести перевертнів на чисту воду.

Детальніше про нелюдське поводження української міліції з затриманими - дивіться у сюжеті ТСН.