весь Кіровоград - головний інформаційний ресурс регіону весь Кіровоград - головний інформаційний ресурс регіону

Розділ: новини стисло
Дата: 11 червня 2009 року
Документ знаходиться за адресою:
http://old.kirovograd.net/shortly/2009/6/11/kirovogradskii_teatr_shvidkimi_tempami.htm
Кіровоградський театр швидкими темпами руйнується! Кіровоградська громада вирішила рятувати обласний академічний музично-драматичний театр імені Марка Кропивницького. Грошей в обласному бюджеті на його ремонт не вистачає. Адже потрібно більше 40-ка мільйонів гривень. Тим часом приміщення швидкими темпами продовжує руйнуватися. Представники громадських, творчих та політичних організацій підготували відкритий лист до керівництва держави з проханням допомогти відремонтувати одну з найстаріших архітектурних пам'яток України, - повідомляє канал "Кіровоград".

В аварійному стані театр імені Марка Кропивницького працював 9 років. У нинішньому - ситуація досягла крайньої межі. Перебування у ньому стало небезпечним. Тому з травня місяця він не працює. Хоча колектив продовжує свою діяльність на гастролях. Приміщення ж руйнується швидкими темпами. Спеціалісти стверджують: ремонтувати його слід терміново. Якщо будуть сильні дощі - тріщини в стінах, які і сьогодні чималенькі, збільшуватимуться.

Востаннє приміщення театру ремонтувалося 35 років тому, після пожежі. Сьогодні на його відновлення потрібно більше 40-ка мільйонів гривень – зазначила начальник управління культури і туризму ОДА Наталія Овчаренко. У цьому ж році на усі об'єкти області, які потребують реконструкції, зі стабілізаційного фонду виділили лише п'ятнадцять мільйонів чотириста тисяч гривень. Та, навіть, якщо всі ці кошти направити тільки на театр, вдасться лише призупинити подальше його руйнування – наголосила Наталія Овчаренко. Тож до порятунку однієї з найстаріших пам'яток держави підключилася і кіровоградська громада. На зборах, де обговорювалась вся плачевність даної ситуації, ухвалили рішення направити лист до Президента України, Прем'єр-міністра та голови Верховної Ради.

Наталія Овчаренко запевнила, що чутки про розпуск театру, безпідставні. Колектив буде збережений. А для його діяльності уже підшукують інше достойне приміщення.