весь Кіровоград - головний інформаційний ресурс регіону весь Кіровоград - головний інформаційний ресурс регіону

Розділ: новини стисло
Дата: 11 червня 2009 року
Документ знаходиться за адресою:
http://old.kirovograd.net/shortly/2009/6/11/amatorski_kolektivi_stali_uchasnikami.htm
Аматорські колективи стали учасниками свята фольклору! Чотирнадцять народних аматорських колективів стали учасниками щорічного обласного свята фольклору «Невичерпні джерела», яке проходило у Світловодську, - повідомляє канал "Кіровоград".

З метою відродження та збереження народних українських традицій ще 25 років тому було започатковано обласне свято фольклору «Невичерпні джерела». З року в рік кращі аматорські колективи області збираються у різних куточках Кіровоградщини, щоб подарувати свято української пісні її мешканцям. У нинішньому році «Невичерпні джерела» завітали на береги Дніпра, до мальовничого Світловодська, який минулих вихідних святкував своє 55-річчя. Організаторами обласного свята фольклору вже традиційно стали ОДА, обласний центр народної творчості та управління культури і туризму ОДА.

Розпочалося свято з міського палацу культури, де були представлені роботи майстрів образотворчого та декоративно-ужиткового мистецтва зі Світловодського району. Ця виставка та нагородження авторів кращих робіт стали невід*ємною частиною свята фольклору, яке продовжилося на Бульварному узвозі, біля обеліску Слави.

У цей день всі присутні на святі могли переконатися, що джерела української духовності, народної пісні дійсно є невичерпними.

На Бульварному узвозі лунали відомі не одному поколінню українців ліричні, жартівливі, козацькі, обрядові пісні.

Приємно, що серед учасників фольклорного свята були і дебютанти цього яскравого дійства, яке нікого не залишило байдужим, зі Світловодська, Бобринецького та Світловодського районів. Кожний з аматорських народних колективів отримав свою порцію оплесків від численних глядачів та грамоти і цінні подарунки від організаторів фольклорного дійства «Невичерпні джерела», яке вже вкотре засвідчило, що «без пісні в Україні не буває свята!»