весь Кіровоград - головний інформаційний ресурс регіону весь Кіровоград - головний інформаційний ресурс регіону

Розділ: новини стисло
Дата: 9 травня 2009 року
Документ знаходиться за адресою:
http://old.kirovograd.net/shortly/2009/5/9/den_peremogi_vichna_slava_gerojam.htm
День Перемоги: вічна слава героям!!! 9 травня Україна відзначає велике свято – День Перемоги. Цього дня традиційно зустрічаються фронтовики, покладаються вінки до пам'ятників військової доблесті і лунає святковий салют.

Правда, так було не завжди. З 1945 до 1965 року, при Йосипі Сталіні і Микиті Хрущові, це був звичайний робочий день, пише ForUm Тепер же у людей є можливість вшанувати пам'ять і пригадати тих, кому ми зобов'язані життям. Тому це свято не тільки радісне, але й сумне, адже практично кожна сім'я постраждала в тій страшній війні.

У ті роки не обійшла біда і Кіровоград - на меморіалі Фортечні Вали, де у День Перемоги відбуваються урочистості, чимало могил загиблих солдатів, і з кожним роком їх все більше...

Зранку до підніжжя постаменту, де палає вічний вогонь, кладуть квіти представники політичних партій та громадських організацій. У тому числі - "Народної самооборони" та партії "Вперед, Україно!" Керівник осередку Віталій Попіль переконаний, що втрати у тій страшній війні (а Україна зазнала чи не найбільших втрат!) могли бути меншими, якби не бездарна соціально-економічна політика тодішнього режиму.

У ті часи СРСР втратив близько 27 мільйонів чоловік, зокрема 11,3 мільйонів чоловік на фронті, 4-5 мільйонів партизан. У фашистському полоні опинилося близько 6 мільйонів чоловік. Під час німецької окупації на фронтах, за підрахунками історика Мюнхенського Інституту Історії Дітера Поля, загинуло близько 5 мільйонів жителів нашої країни.

Сьогодні ми з жахом згадуємо ці цифри і дякуємо всім, хто зміг, незважаючи ні на що, захистити нашу землю. Бажаємо їм здоров'я, довгих років життя, вдячних внуків та щастя!!!

Фото з меморіалу дивіться тут!