весь Кіровоград - головний інформаційний ресурс регіону весь Кіровоград - головний інформаційний ресурс регіону

Розділ: новини стисло
Дата: 9 травня 2009 року
Документ знаходиться за адресою:
http://old.kirovograd.net/shortly/2009/5/9/antimonopolisti_derzhav_snd_razom.htm
Антимонополісти держав СНД разом боротимуться з картелями! Члени підгрупи з вдосконалення розслідування картелів Штабу із спільних розслідувань порушень антимонопольного законодавства в державах-учасницях СНД вирішили детально вивчити ринки, схильні до картелізації.

Такої домовленості досягнуто під час першого засідання новоствореної підгрупи, яку очолив Перший заступник Голови Антимонопольного комітету України Юрій КРАВЧЕНКО.

В якості першочергового завдання учасники засідання проаналізували та узагальнили стан нормативно-правової бази, на якій ґрунтується боротьба з картелями на території країн СНД, окреслили головні цілі та завдання діяльності підгрупи.

За результатами обговорення, сторони дійшли згоди щодо необхідності гармонізувати підходи задля ефективного виявлення й припинення картелів. Окрім цього, домовилися детально вивчити ринки, схильні до картелізації, з метою проведення спільних розслідувань за участю фахівців антимонопольних відомств держав Співдружності.

Основні напрями розслідувань, які проводитимуться на визначених підгрупою проблемних ринках, буде деталізовано найближчим часом.
«Таємні змови між підприємцями, які прийнято називати незаконними картелями, є найбільш тяжкими порушеннями конкуренційного законодавства, що завдають непоправної шкоди не лише конкуренції, а й функціонуванню галузей народного господарства. Тому діяльність всіх органів Антимонопольного комітету України спрямовується на безкомпромісну боротьбу з цими порушеннями. З метою подолання картелів та їх недопущення ми ініціюємо прийняття Верховною Радою нових законодавчих приписів, а всередині держави проводимо велику роз'яснювальну роботу. В цьому контексті слід розглядати і дії Комітету щодо створення спеціальної групи на рівні СНД, яка покликана налагодити співпрацю між країнами-учасницями в боротьбі з картелями», – зазначив в.о. Голови Комітету Олександр Мельниченко.

Засідання підгрупи з вдосконалення розслідування картелів, створеної відповідно до рішення XXVIII засідання Міждержавної ради з антимонопольної політики (МРАП), відбулося в Києві.
МРАП було створено в 1993 році на основі і для реалізації багатостороннього Договору про проведення узгодженої антимонопольної політики держав-членів СНД. Членами МРАП є, як правило, керівники антимонопольних органів країн СНД.

У рамках зазначеного Договору в травні 2006 року було створено Штаб зі спільних розслідувань порушень антимонопольного законодавства з метою проведення спільних розслідувань на товарних ринках в межах СНД з метою виявлення та припинення транснаціональних антиконкурентних практик. Фахівці Штабу провели дослідження ринків авіаперевезень та телекомунікаційної сфери в державах СНД, розпочали вивчення й аналіз ринку зерна.

За загальним визнанням всіх членів МРАП, українське конкуренційне законодавство посідає провідну позицію й слугує своєрідним орієнтиром для антимонопольних органів держав СНД. З огляду на це, Комітет регулярно отримує запити від інших членів МРАП щодо надання відповідної нормативно-правової інформації та передачі досвіду застосування законодавства, пише АМКУ