весь Кіровоград - головний інформаційний ресурс регіону весь Кіровоград - головний інформаційний ресурс регіону

Розділ: новини стисло
Дата: 8 травня 2009 року
Документ знаходиться за адресою:
http://old.kirovograd.net/shortly/2009/5/8/elitni_koni_na_kirovogradshini_lyubljat.htm
Елітні коні на Кіровоградщині люблять яблука та моркву! Покататися верхи на справжньому елітному коневі для мешканців Ульяновського району тепер не проблема. У центрі конярства, який тут з'явився не так давно, утримують тварин найкращих порід з відповідним родоводом, - пише газета "Справедливість".

Підприємство зараз тільки спинається на ноги, однак його господарі вже сьогодні готові показати гостям чимало цікавого.

Зараз у центрі конярства, крім жеребців, утримують ще й 35 племінних маток. Деякі з них уже дали перше потомство. Малеча гідна своїх чистокровних батьків, адже за схрещуванням ведуть особливий контроль. А «матеріал» для нього везуть з різних куточків України, Росії і навіть Голландії. Вартість такого коня-аристократа – чимала, і залежить від багатьох чинників.

Але насамперед кінь – це надійний і відданий товариш, переконаний заводчик Віктор Благодир. Характер і вподобання кожної тварини він знає напам'ять. Ті, що мають у собі трохи східної крові, – норовистіші, українська скакова відрізняється спокійним характером, тракененська – витриваліша. Але всім без винятку притаманні краса й граційність, прив'язаність до господаря. І, звичайно ж, любов до яблук і моркви.
У центрі конярства знайти собі можна не тільки друга, а й партнера у спорті. Коней тут готують і для спортивних потреб.

Уже за два роки, каже Віктор Благодир, будівельні роботи будуть завершені повністю, кількість коней зросте до двохсот, а то й більше.

Однак уже тепер до Ульяновського району приїздять любителі покататися верхи з багатьох міст держави. Кожен охочий може отримати тут сідло для кінної прогулянки. В асортименті є навіть справжнє ковбойське!