весь Кіровоград - головний інформаційний ресурс регіону весь Кіровоград - головний інформаційний ресурс регіону

Розділ: новини стисло
Дата: 7 травня 2009 року
Документ знаходиться за адресою:
http://old.kirovograd.net/shortly/2009/5/7/unikalni_materiali_sbu_peredala.htm
Унікальні матеріали СБУ передала кіровоградському педуніверситету! Служба безпеки України передала унікальні матеріали Кіровоградському державному педагогічному університету ім. Володимира Винниченка, - прес-група управління СБУ в Кіровоградській області

6 травня 2009 року співробітники управління Служби безпеки України в Кіровоградській області передали ряд книг та два документальні фільми про Голодомор, Національно-визвольний рух українського народу та історію радянських органів держбезпеки періоду 1920-40 років Кіровоградському державному педагогічному університету ім. Володимира Винниченка для використання в наукових дослідженнях, учбовому процесі та патріотичному вихованні студентів.

Це - унікальні видання наукового, публіцистичного та довідкового характеру за архівними матеріалами СБУ, Українського інституту національної пам'яті, розсекречені документи ВУЧК, ГПУ, НКВД, КГБ.
Ректор Кіровоградському державному педагогічному університету ім. Володимира Винниченка Григорій Клочек щиро подякував співробітникам УСБУ. Адже вони останнім часом постійно надають допомогу культурним та науковим закладам області у розширенні дослідницької та навчальної бази. Підкреслив наукову цінність, отриманої літератури, і висловив переконання, що студенти активно долучатимуться до розкриття невідомих сторінок національної історії.
Додамо, що напередодні в управлінні Служби безпеки України в Кіровоградській області було проведено виставку даної літератури, з якою познайомилися молоді співробітники української спецслужби.
Копії згаданих документальних фільмів «Хлібна гільйотина» та «Технологія геноциду» передано до Кіровоградської обласної державної телерадіокомпанії, котра запланувала їх показ.