весь Кіровоград - головний інформаційний ресурс регіону весь Кіровоград - головний інформаційний ресурс регіону

Розділ: новини стисло
Дата: 7 травня 2009 року
Документ знаходиться за адресою:
http://old.kirovograd.net/shortly/2009/5/7/kirovogradski_perevizniki_ne_bazhayut.htm
Кіровоградські перевізники не бажають возити пільговиків! Питання якості надання транспортних послуг постійно – на порядку денному департаменту розвитку торгівлі, побутового обслуговування, транспорту та зв'язку, про це повідомила начальник відділу захисту прав споживачів Алла Шерстньова, - інформує прес-служба Кіровоградської міської ради.

За дорученням виконкому Кіровоградської міської ради в лютому департамент створив комісію з розгляду звернень громадян з питань надання транспортних послуг. Скарги щодо порушення права пільгового перевезення представників визначених законодавством категорій населення надходить до відділу захисту прав споживачів, саме тому головою комісії було обрано начальника відповідного відділу Аллу Шерстньову.

По мірі накопичення заяв скаржників і проводяться засідання комісії, яка покликана терміново реагувати на всі порушення при наданні транспортних послуг населенню. Так лише у квітні надійшло 15 скарг від населення міста, які стосувались відмови водіями маршрутних таксі перевозити пільговиків.

Скаржники висловлювали своє невдоволення не лише відмовою водіїв безкоштовно перевозити тих пасажирів, які мають на це право, а й загострювали увагу на нетактовному, а іноді навіть хамському їх поводженні з людьми похилого віку, інвалідами тощо.

Як зазначила голова комісії Алла Шерстньова, потік скарг населення на порушення їхніх прав не зменшується, тому доводиться вдаватися до радикальних заходів. До складу комісії входять представники громадських та ветеранських організацій міста, голови квартальних комітетів, керівники транспортних підприємств. Повноваження зазначеного органу досить широкі, тому ігнорувати рішення комісії поки що не наважувався жоден перевізник. На засідання комісії завжди запрошуються керівники тих підприємств, на водіїв яких надходять скарги та фіксуються порушення, порушники законодавства, приходять і самі скаржники. Засоби впливу – різноманітні: від рекомендацій про попередження нерадивих працівників, залучення до громадських робіт, відсторонення від роботи і аж до звільнення. Так за результатами засідання у квітні звільнено трьох водіїв з ПП «УкрАвтоІнвест», КТ «Автолегіон Варванської Ю.В.», Тов «Лайт». До порушників законодавства, які працюють на таких підприємствах, як ВКФ «Макбо-94», ПП «УкрАвтоІнвест», «Таксомоторний парк», ПП «Парітет-Сервіс», ПП «Імперія-Авто» та ВАТ «Автобусний парк 13527», застосовано різноманітні засоби впливу від попереджень, інструктажів, переведення на громадські роботи, відсторонення від роботи на кілька днів, а також принесення вибачень потерпілим громадянам. Комісія і надалі продовжуватиме активно працювати, підкреслила Алла Шерстньова, тож нерадивим водіям краще переглянути своє ставлення до роботи вже зараз, не чекаючи, поки їх прізвища внесуть у «чорні списки».