весь Кіровоград - головний інформаційний ресурс регіону весь Кіровоград - головний інформаційний ресурс регіону

Розділ: новини стисло
Дата: 7 травня 2009 року
Документ знаходиться за адресою:
http://old.kirovograd.net/shortly/2009/5/7/jak_kirovogradski_vipuskniki_pisali.htm
Як кіровоградські випускники писали тест з історії України? Вчора тестуванням з історії України розпочалось зовнішнє незалежне оцінювання. На Кіровоградщині цей іспит складали майже шість тисяч учасників. Про результати говорити ще зарано, а от як все відбувалось на одному з пунктів перевірки знань знають кореспонденти інформаційної програми "День за днем".

Десята година ранку. На подвір'ї одного з шести пунктів тестувань, а це приміщення кіровоградської школи-гімназії номер 9 – дуже людно. Тут збираються майже триста учасників незалежного оцінювання знань, які сьогодні писатимуть тест з Історії України. Настрій бадьорий і, навіть, святковий. Хоча хвилювання завтрашнім випускникам приховати важко – не на камеру зізнаються - занадто відповідальний і серйозний іспит у їхньому житті.

Поки абітур'єнти займають свої місця в аудиторіях, відповідальний за пункт тестування, старші інструктори, громадські спостерігачі та охорона перевіряють контейнер із завданнями. Він неушкоджений і опломбований, це документують і контейнер відкривають . Має бути двадцять пакетів і у кожному з них по 15 зошитів. Так і є. Тепер пакети із тестовими завданнями передають інструкторам. На пів одинадцяту майже усі учасники тестувань зайняли свої місця.

За 15 хвилин до початку інструктори зачитують права та обов'язки учасників. Один із них засвідчує цілісність аудиторного пакету своїм підписом і тестові зошити та бланки роздають. Фіксується час, а це 11 нуль-нуль, і – до роботи. На виконання тестів дається 150 хвилин, тобто дві з половиною години. Двері до аудиторій, де працюють майбутні студенти – відкриті. Ті класи чи приміщення, які не задіяні в роботі – опломбовані.

Одним із цьогорічних нововведень є те, що зошити із тестовими завданнями учасники можуть забрати собі після закінчення виконання роботи, здається тільки бланк із відповідями. Зареєстровані громадські спостерігачі є присутніми при усіх процедурах. Завідуюча кафедрою Полтавського педуніверситету Віра Малешко говорить, що усе виконується похвилинно як виписано в технологічній картці.