весь Кіровоград - головний інформаційний ресурс регіону весь Кіровоград - головний інформаційний ресурс регіону

Розділ: новини стисло
Дата: 6 травня 2009 року
Документ знаходиться за адресою:
http://old.kirovograd.net/shortly/2009/5/6/v_krayeznavchomu_muzeyi_vidkrilas.htm
В краєзнавчому музеї відкрилась виставка фотоматеріалів! Обласний краєзнавчий музей презентував пересувну виставку фотоматеріалів про наших земляків воїнів-визволителів, яких вже немає серед живих. Першими її побачили старшокласники кіровоградської гімназії імені Тараса Шевченка, - повідомляє канал "Кіровоград".

Фотоматеріали виставки розповідають про наших земляків, які наближали Велику Перемогу. Жодного з них в живих вже немає. Але пам'ять про них живе у фотографіях та документах. Виставка розповідає про життя і подвиги підпільників, партизанів, солдатів і трудівників тилу. Окремий стенд присвячений Олексію Єгорову, який воював у горах Словаччини. Спочатку його група, - розповідає науковий співробітник обласного краєзнавчого музею Валентина Дацька, - складалась з кількох десятків воїнів. Але командир користувався великим авторитетом і група швидко переросла у велику партизанську бригаду. У ній налічувалось понад дві тисячі осіб.

Окремий стенд експозиції присвячений льотчиці Антоніні Худяковій. Жінка була заступником командира нічних бомбардувальників. Літала на ПО-2, який називали ще кукурузником, або тихоходом. Фашисти боялися цих літаків, адже вони з»являлись вночі і раптово скидали смертельний вантаж.

Виставка пересувна, тому працівники музею планують показати її і в інших навчальних закладах області.