весь Кіровоград - головний інформаційний ресурс регіону весь Кіровоград - головний інформаційний ресурс регіону

Розділ: новини стисло
Дата: 6 травня 2009 року
Документ знаходиться за адресою:
http://old.kirovograd.net/shortly/2009/5/6/prokuratura_kirovogradshini_porushila.htm
Прокуратура Кіровоградщини порушила 32 кримінальні справи! При здійсненні нагляду за додержанням законодавства про оплату праці впродовж січня-квітня 2009 року органами прокуратури Кіровоградської області порушено 32 кримінальні справи; внесено 150 документів реагування, на прокурорську вимогу погашено 9,8 млн. грн. заборгованості із заробітної плати; направлено до суду 543 заяви про стягнення нарахованої, але невиплаченої заробітної плати в інтересах соціально незахищених верств населення на загальну суму 1182 тис. грн., з яких 433 задоволено на суму 682 тис. грн. Реальне виконання ухвалених судами рішень за цими позовами (заявами) – 513 тис. грн.

Знам'янською міжрайонною прокуратурою проведені перевірки додержання вимог законодавства про оплату праці.

Встановлено, що голова фермерського господарства «Берізка», здійснюючи господарську діяльність, упродовж 2007-2009 років, в порушення вимог закону, використовував найману працю неповнолітнього працівника для обробітку та збирання сільськогосподарських культур на тракторі, у тому числі у вихідні дні, без укладення з ним трудового договору та оформлення трудової книжки, ведення табелю робочого часу, нарахування заробітної плати та обов'язкових державних платежів, надання відпусток, ведення обліку працівників, які не досягли 18 років, проведення медичних оглядів неповнолітнього передбачених законодавством про працю.

За інформацією прес-служби прокуратури Кіровоградської області , за вказаним фактом міжрайонною прокуратурою стосовно фермера порушено кримінальну справу за ознаками злочину, передбаченого ч.2 ст.172 КК України.

Голова ПСП «Обрій» використовував найману працю трьох громадян без укладення з ними трудових договорів та оформлення трудових книжок. Тим самим, керівник господарства позбавив права зазначених осіб на винагороду, встановлення пенсійних пільг, соціальних гарантій, передбачених Конституцією України.

За вказаним фактом цією ж міжрайонною прокуратурою стосовно голови ПСП також порушено кримінальну справу за ч.1 ст.172 КК України. Досудове слідство у справах триває.