весь Кіровоград - головний інформаційний ресурс регіону весь Кіровоград - головний інформаційний ресурс регіону

Розділ: новини стисло
Дата: 5 травня 2009 року
Документ знаходиться за адресою:
http://old.kirovograd.net/shortly/2009/5/5/kirovogradski_revizori_perekonalis.htm
Кіровоградські ревізори переконались - незаконне використання держресурсів процвітає! За інформацією Контрольно-ревізійного управління в Кіровоградській області, 28 квітня 2009 року у Кіровограді відбулося засідання колегії контрольно-ревізійного управління в Кіровоградській області, де розглядалися підсумки роботи управління за перший квартал 2009 року.

У вступному слові начальник КРУ в області Таліна Дзеркаль наголосила на тому, що зараз держава переживає важкі економічні часи, тому робота ревізорів стає в рази важливішою. Адже саме вони не повинні пропустити жодної бюджетної копійки, яка була використана не за призначенням чи, більш того, незаконно.
В першому кварталі 2009 року КРУ в Кіровоградській області контрольними заходами було охоплено 116 підприємств, установ і організацій, 89 з яких – бюджетні. Контролю піддано операції з використання державних ресурсів на суму понад 795 млн. гривень. В результаті цих заходів, за словами Таліни Василівни, ревізори ще раз переконались, що негативна практика незаконного та нецільового використання державних ресурсів нікуди не поділася, а навіть процвітає. Порушення було виявлено майже в кожному з перевірених об'єктів, а саме на 114 підприємствах та установах, що на 12 об'єктів більше, ніж в аналогічному періоді 2008 року. Всі вони разом призвели до фінансово-бюджетних порушень на суму понад 85,5 млн. гривень.

Загалом порушення на об'єктах контролю різні, а ось їх причини схожі - низька якість внутрішнього контролю та безвідповідальне ставлення з боку керівників та розпорядників бюджетних коштів до своїх обов'язків.

На 111 перевірених об'єктах було здійснено незаконних і не за цільовим призначенням проведених витрат та недостач матеріальних і фінансових ресурсів на суму понад 10 млн. грн., що на 4,9 млн., більше аналогічного періоду минулого року.

Фінансові порушення, що не призвели до втрат фінансових і матеріальних ресурсів теж мають динаміку до зростання, вони склали майже 49 млн. грн., що на 21 млн. грн. більше в порівнянні з першим кварталом 2008 року.

Управління приділяє значну увагу забезпеченню відшкодування і поновлення незаконних, нецільових витрат та недостач. Лише за перший квартал цього року забезпечено відшкодування втрат фінансових і матеріальних ресурсів, допущених внаслідок порушень законодавства, на суму понад 5,5 млн. грн., що становить 175% порівняно з аналогічним періодом 2008 року. В тому числі надійшло фінансових ресурсів до загального фонду бюджету на 2 млн. грн., що на 122% більше, ніж у 2008 році. Відшкодовано і поновлено втрат матеріальних ресурсів майже на 3,5 мільйони гривень, що становить 156% від показників аналогічного періоду попереднього року. Усунуто порушень, що не призвели до втрат фінансових і матеріальних ресурсів більше ніж у 1 кварталі 2008 року на 34 млн. грн.