весь Кіровоград - головний інформаційний ресурс регіону весь Кіровоград - головний інформаційний ресурс регіону

Розділ: новини стисло
Дата: 29 травня 2009 року
Документ знаходиться за адресою:
http://old.kirovograd.net/shortly/2009/5/29/kirovogradshina_posidaye_11_misce.htm
Кіровоградщина посідає 11 місце в рейтингу областей! Соціально-економічна сфера області функціонує в умовах продовження негативних тенденцій 2008 року, які сформувались в українській економіці під впливом світової фінансової кризи. Про результати роботи органів влади щодо упередження можливих загроз і ризиків та прийняття оптимальних рішень для виконання актуальних завдань регіонального і галузевого розвитку говорили на вчорашньому засіданні колегії облдержадміністрації, - повідомляє канал "Кіровоград".

Перед початком засідання голова обласної державної адміністрації Василь Моцний та голова обласної ради Микола Сухомлин нагородили почесною грамотою, квітами та подарунками кіровоградку Тетяну Варламову, яка на чемпіонаті Європи з пауерліфтингу здобула чотири нагороди, в тому числі і золоту.

Офіційну ж частину колегії розпочали з розгляду підсумків соціально-економічного розвитку області за січень-квітень поточного року. З початку 2009-го Кіровоградщина у рейтингу областей втратила кілька позицій і зараз посідає 11 місце в Україні. На ситуацію вплинуло суттєве погіршення результатів фінансово-господарської діяльності підприємств, особливо тих, які працюють в галузі промисловості і будівництва, та уповільнення інвестиційної активності суб'єктів господарювання. До того ж в області продовжують зростати борги із виплати зарплати та залишається напруженою ситуація на кредитному ринку. А тут ще й суттєве скорочення кількості програм, які фінансуються з державного бюджету, що ускладнило роботу економічного та гуманітарного сектору. Якщо в минулому році грошове забезпечення мали 72 програми, то тепер таких лише 43.

Та попри існуючі труднощі, завдяки цілеспрямованій роботі органів влади, в області вже почали спостерігатися ознаки деякої стабілізації: поступово збільшується індекс промислового виробництва, зростають обсяги валової продукції у сільському господарстві та бюджетні надходження.

За результатами комплексної оцінки соціально-економічного розвитку територій, з початку року в області найбільш ефективно працюють Бобринецький, Гайворонський, Голованівський, Добровеличківський і Компаніївський райони. Водночас рейтингові позиції значно погіршилися у Вільшанського, Маловисківського, Новгородківського і Світловодського районів. Їх керівники за результатами колегії отримали завдання вжити вичерпних заходів для термінового покращення ситуації.