весь Кіровоград - головний інформаційний ресурс регіону весь Кіровоград - головний інформаційний ресурс регіону

Розділ: новини стисло
Дата: 28 травня 2009 року
Документ знаходиться за адресою:
http://old.kirovograd.net/shortly/2009/5/28/jak_borotisja_z_visokimi_cinami_na.htm
Як боротися з високими цінами на продовольчі товари? За останній час ціни на цукор, яйця, олія, борошно та на інші основні види продовольства значно зросли. Сьогодні над вирішенням цієї проблеми працюють як на обласному, так і на державному рівнях. Які ж заходи планують запровадити в області задля виходу з ситуації, що склалася дізнавалися кореспонденти каналу "Кіровоград".

Причин за яких відбувся різкий стрибок цін на продовольчі товари називають декілька. Головна ж них – це втрата державою можливості попереджувати їх зростання. Не так давно Президент України своїм указом скасував пункт 3 постанови «Про обов'язкове декларування змін цін на продовольчі товари», а це практично, за словами начальника Держінспекції з контролю за цінами в області Ігоря Фурманова, не дає можливості більш ефективно попередити несанкціоноване підвищення цін.

На одній з останніх селекторних нарад під керівництвом прем'єр-міністра України Юлії Тимошенко як загальнодержавна була визначена і проблема некерованості продовольчих ринків в регіонах країни. У зв'язку з їх приватизацією впливати на ціни стало майже нездійсненним завданням.

Основним же поки що кроком задля виходу із ситуації, що склалася стало розпорядження Кабінету міністрів України згідно якого в кожній області обов'язково повинні запровадити щотижневі ярмарки, де товар реалізовуватимуть за зниженими цінами безпосередньо від виробника.

Нагадаємо, що такі ярмарки минулих вихідних відбулися і в містах та районах нашої області.

За словами ж чиновників їх систематичне проведення дозволить створити і видимість конкуренції, за якої ціни змусять знизити й мережі роздрібної торгівлі.

Боротися з безпідставним підвищенням цін на продовольство планують і за допомогою перевірок Держінспекції. Хоч, з огляду на скрутне становище суб'єктів господарювання, їх кількість дещо зменшилася та на якість контролю це ні як не вплине.