весь Кіровоград - головний інформаційний ресурс регіону весь Кіровоград - головний інформаційний ресурс регіону

Розділ: новини стисло
Дата: 27 травня 2009 року
Документ знаходиться за адресою:
http://old.kirovograd.net/shortly/2009/5/27/ukrayinskii_rinok_strazhdaye_vid_nedobrosovisnoyi.htm
Український ринок страждає від недобросовісної конкуренції! Про стан додержання державної дисципліни цін підприємцями Кіровоградщини, а також роботу державної інспекції з контролю за цінами в області у І кварталі 2009 року розповів начальник державної інспекції Ігор Фурманов під час прес-конференції в облдержадміністрації, - повідомляє kr-admin.gov.ua.

На початку прес-конференції Ігор Фурманов розповів про результати семінару, який провела Державна інспекція з контролю за цінами за участі керівників інспекцій центрального регіону України. Одним з найважливіших питань, які обговорювались на семінарі, була ситуація на ринку продовольчих товарів, зокрема велика розбіжність цін на харчові продукти у регіонах України. Хоча Кіровоградщина не була озвучена у жодному негативному прикладі, Ігор Фурманов вказав на некерованість ситуації на ринках області. Він зазначив, що на заваді розвитку ринків на Кіровоградщині та в цілому по Україні стають недобросовісна конкуренція та необґрунтованість роздрібних цін. У вирішенні цієї проблеми беруть участь облдержадміністрація та державна інспекція по контролю за цінами, а от органи місцевого самоврядування фактично усунулися від вирішення цієї проблеми.

На думку Ігоря Фурманова, позитивно на роботі Державної інспекції по контролю за цінами в області відіб'ється впровадження нової методики моніторингу цін і тарифів на споживчому ринку, затвердженої наказом державної інспекції по контролю за цінами у травні цього року. Нові методичні рекомендації характеризуються підвищенням об'єктивності та оперативності, реальністю цінових тенденцій.

За словами Ігоря Фурманова, у цьому році, з огляду на скрутне економічне становище суб'єктів господарювання, державна інспекція з контролю за цінами в області зменшила кількість перевірок, які проводяться, натомість це не позначилося на якості контролю. Так, протягом І кварталу 2008 року було здійснено 245 перевірок, попереджено обрахування споживачів на 593 тис. грн. За відповідний період цього року здійснено 137 перевірок, попереджено обрахування споживачів на 7,2 млн. грн.

Наприкінці прес-конференції мова йшла про питання зростання цін на нафтопродукти. Ігор Фурманов зазначив, що ціна бензину у Кіровоградській області тримається на середньому (по Україні) рівні. Відзначається велика розбіжність у цінах підприємств-продавців бензину. Станом на 26 травня 2009 року ціна на бензин А-95 на заправках м. Кіровограда коливається від 5 грн. 60 коп. до 6 грн. 28 коп. На жаль, відповідно до законодавства, ціни на нафтопродукти не підлягають регулюванню, державна інспекція по контролю за цінами може їх тільки фіксувати.