весь Кіровоград - головний інформаційний ресурс регіону весь Кіровоград - головний інформаційний ресурс регіону

Розділ: новини стисло
Дата: 27 травня 2009 року
Документ знаходиться за адресою:
http://old.kirovograd.net/shortly/2009/5/27/shkilni_sluzhbi_rozvjazannja_konfliktivefektivnii.htm
Шкільні служби розв'язання конфліктів-ефективний метод подолання насилля. Як стало відомо сайту «весь Кіровоград», сьогодні, 27 травня, о 14.00, за адресою, м. Кіровоград, вул. Гоголя 72, Укртелеком (зала селекторних нарад), відбудеться засідання круглого столу на тему «Зниження рівня агресивності в молодіжному середовищі за допомогою шкільних служб розв'язання конфліктів»

Рівень насилля та агресії в молодіжному середовищі рік у рік, на жаль, збільшується. Не обходить ця проблема і шкільне середовище. Конфлікти виникають не тільки між вчителями та дітьми, між батьками та дітьми, а також між однолітками. Свій внесок у подолання цієї проблеми робить і Дитяча Екологічна Громадська Організація «Флора».

Вже не вперше, ми розповідаємо про один із ефективних, але доволі нових засобів вирішення конфліктів та проявів насилля у шкільному середовищі. З ініціативи ДЕГО «Флора» в деяких школах міста та району, створено Шкільні служби розв'язання конфліктів.

Шкільні служби розв'язання конфліктів - це організація спеціально підготовлених старшокласників, які допомагають своїм одноліткам вирішувати конфлікти, тобто виступають нейтральними посередниками або медіаторами. Особливою рисою медіації є те, що сторони спільно беруть на себе відповідальність за прийняття рішення та його виконання. Важливим є той факт, що школярі максимально самостійно здійснюють управління і організацію своєї діяльності. Допомагати їм у цьому може зацікавлений педагог чи шкільний психолог. Цю методику доволі успішно застосовують в багатьох країнах світу.

В роботі круглого столу візьмуть участь: координатори програми, медіатори, вчителі, представники органів влади, журналісти, , представники громадських організацій. Будуть обговорені такі питання: альтернативи насиллю, перспективи розповсюдження набутого досвіду, практика роботи Шкільних служб розв'язання конфліктів ,в місті та районах, зацікавленість в них самих дітей.

Контактна особа: Шестакова Людмила Володимирівна, тел. +38(0522) 27-04-63