весь Кіровоград - головний інформаційний ресурс регіону весь Кіровоград - головний інформаційний ресурс регіону

Розділ: новини стисло
Дата: 25 травня 2009 року
Документ знаходиться за адресою:
http://old.kirovograd.net/shortly/2009/5/25/vseukrayinskii_marafon_zdorovja.htm
Всеукраїнський Марафон Здоров'я Ольги Богомолець. Сьогодні, 25 травня, в Кіровограді пройде перший тур благодійного Всеукраїнського Марафону Здоров'я Ольги Богомолець, за підтримки Президента України Віктора Ющенка. Ініціатором проведення марафону стала професор, доктор медичних наук, автор та виконавець українських романсів і, перш за все, небайдужа людина Ольга Богомолець.

Основна мета першого туру – допомога дітям-сиротам і дітям із малозабезпечених родин, що потребують сучасної онкодерматологічної медичної допомоги. Професор Ольга Богомолець проводить в обласних центрах України благодійні медичні огляди учнів шкіл-інтернатів за допомогою єдиного в Україні епілюмінісцентного дерматоскопу, призначеного для ранньої діагностики переродження родимок. Хворі діти, щойно будуть виявлені, направлятимуться на огляд до Інституту дерматології і косметології (Київ) і, за необхідності, безкоштовно оперуватимуться.

Впродовж двох місяців, в дитячих домах і школах-інтернатах Кіровоградської області відбувались попередні огляди дітей. Огляди проводились на основі Інформаційного листа та Критеріїв медичного відбору дітей, розроблених спеціалістами-медиками київського Інституту дерматології та косметології. За попередніми даними серед дітей-сиріт і дітей з малозабезпечених сімей були виявлені понад 40 дітей, які потребують додаткового огляду професором Ольгою Богомолець.

На оглядах, які проводитимуться Заслуженим лікарем України Ольгою Богомолець, будуть присутні спеціалісти Кіровоградського обласного управління охорони здоров'я, медичні працівники дитячих будинків і шкіл-інтернатів області.

З 11:00 професор Ольга Богомолець оглядатиме дітей в дитячій обласній лікарні, консультативній поліклініці (вул. Преображенська, 79/39).
В 13:00 відбудеться прес-конференція в прес-центрі Кіровоградської обласної держадміністрації (пл. Кірова, 1, Будинок рад).
О 14:30 в Палаці культури ЗАТ «Радій» (вул. Героїв Сталінграду, 29) відбудеться благодійний концерт Ольги Богомолець «Янголе мій», де вона виконає авторські українські романси на вірші Ліни Костенко, Євгена Сверстюка та власні вірші. Вхід безкоштовний.


Усі заходи, заплановані у межах першого туру Марафону Здоров'я, будуть проведені безкоштовно. Кошти, витрачені на його проведення, є особистими коштами родини Богомолець-Шереметьєвих – професора медицини Ольги Богомолець-Шереметьєвої та її чоловіка – відомого колекціонера та мецената Олексія Шереметьєва.

За час проведення акції партнерами проекту стали – інформаційне агентство Інтерфакс-Україна, Українська дитяча спеціалізована лікарня «Охматдит», Державна адміністрація залізничного транспорту України (Укрзалізниця).

Довідка: Злоякісні пухлини шкіри займають в Україні друге місце у структурі онкологічних захворювань. Цей високий показник пов'язаний не з відсутністю методів лікування, а з несвоєчасною діагностикою. Навіть досвідченому лікарю часом важко визначити початкову стадію злоякісного переродження родимих плям. Однак сьогодні найсучасніші досягнення у дерматології – метод комп'ютерної епілюмінісцентної дерматоскопії дозволяє фахівцям виявити родимку, що перероджується, вже на початковій стадії.

Додаткова інформація за телефонами:
+38-067 504-59-08
+38-097 290-08-64