весь Кіровоград - головний інформаційний ресурс регіону весь Кіровоград - головний інформаційний ресурс регіону

Розділ: новини стисло
Дата: 22 травня 2009 року
Документ знаходиться за адресою:
http://old.kirovograd.net/shortly/2009/5/22/_silskii_turizm_na_kirovogradshini.htm
Сільський туризм на Кіровоградщині може розвиватися і за рахунок зелених садиб. У Кыровоградськый області таких садиб вже близько двадцяти. Для їх власників це не стільки бізнес, як можливість отримати естетичне та моральне задоволення від спілкування з туристами. Їх кількість постійно зростає, а разом з цим і цікавість до таємниць нашого регіону.

У зеленій садибі «Вербиченька», яка вже близько року функціонує у селі Протопопівка, Олександрійського району, кожен туристичний маршрут починається з огляду експонатів, які колись використовувались у щоденному українському побуті - інформує сайт Каналу Кіровоград . Це звичайна хата 19 – початку 20-го століття. Тут туристи можуть побачити чимало старовинних речей та дізнатися про те, як і для чого їх застосовували. Для гостей з-за кордону це особливе відкриття.

Були у садибі і гості зі Сполучених Штатів Америки. Загалом іноземці вирізняються бажанням отримати якомога більше інформації про історію, звичаї та побут краю. Тому господарі садиби намагаються підкріпити розповіді наочністю. Зокрема, зацікавленим можуть продемонструвати майстер-клас з плетіння цвяхом, унікального, надзвичайно красивого, проте сьогодні майже забутого мистецтва.

У Протопопівці відкрита для відвідувачів і садиба «Корюн». Тут немає українського колориту, проте є традиційна вірменська кухня. Тож туристи зможуть не тільки гарно відпочити, скоштувати смачні страви, а й дізнатися про рецепт приготування популярного у Вірменії лаваша.