весь Кіровоград - головний інформаційний ресурс регіону весь Кіровоград - головний інформаційний ресурс регіону

Розділ: новини стисло
Дата: 21 травня 2009 року
Документ знаходиться за адресою:
http://old.kirovograd.net/shortly/2009/5/21/v_kirovogradi_zjasovuvali_sho_znayut.htm
В Кіровограді з'ясовували, що знають діти про свої права? Проблема порушення прав дитини на сьогодні є актуальною, як свідчать правозахисники та різноманітні дослідження. А ось, що про це думають діти, вирішила дізнатися Кіровоградська Дитяча Екологічна Громадська Організація «Флора».

Пройшло 20 років, від того часу, коли 20 листопада 1989 року Генеральна асамблея ООН прийняла «Конвенцію про права дитини». Не зважаючи на достатньо довге існування даного документу, все ще залишається багато білих плям та перешкод для повноцінного його функціонування. Вирішуються актуальні проблеми , але на їх зміну приходять нові.

В багатьох випадках, недотримання прав дитини, походить від незнання саме цих прав, тому що сприймаються вони, як явище дещо абстрактне, незрозуміле. І, якщо сьогодні, у пересічного громадянина запитати, що таке «права дитини», то чи почуємо ми змістовну відповідь. Чи, як висловив думку один із батьків «Це –юридичне поняття-хай цим і займаються юристи».

Друге важливе питання, яке хвилює нас, як дитячу організацію, а чи обізнані діти про свої права, та при наймі, про те, що вони мають їх, як такові. Саме з цим питанням ми і звернулися безпосередньо до дітей.

19 травня в приміщенні офісу Дитячої екологічної громадської організації «Флора» зібралися представники 3 міських шкіл та однієї сільської. Фокус – група , на яку було запрошено дітей, була присвячена обговоренню таких основних питань:

- Що є основним джерелом отримання інформації «про права дитини» для дітей?
- Чи відомий їм зміст документу «Конвенція ООН Про Права Дитини», та які статті вони вважають найбільш порушеними?
- Куди діти можуть звертатися в разі порушення їх прав?
- Чи відчувають вони важливість існування документу «Конвенція ООН Про Права Дитини» особисто для себе та чи вірять вони в його дієвість?

Бесіда виявилася доволі цікавою не тільки для модераторів, але і для самих дітей, зважаючи на завзятість та захопленість із самого початку.