весь Кіровоград - головний інформаційний ресурс регіону весь Кіровоград - головний інформаційний ресурс регіону

Розділ: новини стисло
Дата: 21 травня 2009 року
Документ знаходиться за адресою:
http://old.kirovograd.net/shortly/2009/5/21/u_centri_ukrayini_fiksuyut_projavi.htm
У центрі України фіксують прояви ксенофобії! Вчора в Кіровоградській обласній державній адміністрації відбувся "круглий стіл" з питань захисту прав національних меншин та релігійних громад регіону, - повідомляє kr-admin.gov.ua.

На початку зустрічі Микола Гарба, начальник відділу у справах національностей та релігій кіровоградської облдержадміністрації зазначив, що в області проживають представники 98 етносів, зареєстровано 27 національно-культурних товариств азербайджанців, білорусів, болгар, євреїв, молдаван, поляків, німців, росіян, татар.

Обласна державна адміністрація підтримує тісні зв'язки з представниками усіх народів, що проживають у нашому регіоні.

Етнополітична ситуація на Кіровоградщині є стабільною, але нажаль в останні роки було зареєстровано кілька фактів проявів ксенофобії.

Більш детально про заходи, що вживаються для уникнення расової та релігійної дискримінації, розповіли представники силових структур.

Начальник відділу УСБУ в області полковник Сергій Ткачук повідомив про створення у структурі Служби безпеки України окремого підрозділу з протидії ксенофобії та відзначив певні позитивні кроки працівників Служби у виявленні спроб легалізації в області осередку Української націонал-трудової партії, викриття неформального молодіжного угрупування "Молодіжний рух патріотів України", члени якого сповідували ідеї крайнього націоналізму.

Проректор по роботі із іноземними студентами Державної льотної академії України Владислав Москвичов розповів присутнім про підтримку ісламської релігійної громади у ДЛАУ – студентам було виділено окреме приміщення для молитв. Зараз тут можна побачити не лише мусульман-студентів академії, а й віруючих, які навчаються в інших закладах або постійно проживають у Кіровограді.

Під час засідання керівники релігійних громад порушили низку проблем, пов'язаних із ксенофобією, що вже зараз постають перед українським суспільством. Представники владних інституцій запевнили, що зроблять усе можливе для попередження ксенофобії.

Начальник відділу громадської безпеки УМВС України в області підполковник міліції Олег Вітюгов запевнив присутніх у тому, що силові структури готові захищати права усіх громадян України, незалежно від їх національності чи віросповідання.