весь Кіровоград - головний інформаційний ресурс регіону весь Кіровоград - головний інформаційний ресурс регіону

Розділ: новини стисло
Дата: 21 травня 2009 року
Документ знаходиться за адресою:
http://old.kirovograd.net/shortly/2009/5/21/pro_zahist_prav_lyudei_pohilogo_viku.htm
Про захист прав людей похилого віку! Статистичні дані більшості країн, в тому числі й України, свідчать про те що стрімко зростає частка людей пенсійного віку. В той же час багато держав мають систему підтримки людей похилого віку, яка включає соціальне забезпечення, безкоштовне медичне обслуговування або пільги на нього.

Проте такі системи було створено виходячи з того, що кількість людей похилого віку є меншою від кількості людей молодого та середнього віку. Через щорічне збільшення частки людей похилого віку, можливість держав підтримувати людей цієї категорії знижується. До того ж, через свою незахищеність, люди похилого віку часто зазнають дискримінації та жорсткого поводження. Такі негативні прояви відбуваються в нашій країні в цілому і конкретно в нашому місті. І чи кожен з нас був свідком цього негативного явища.

Мабуть саме тому Кіровоград увійшов в перелік регіонів де впроваджується Правозахисна програма для літніх людей «Разом ми можемо». В рамках якої, 16 травня, відбувся тренінг «Захист прав людей літнього віку: що ми можемо?!». Участь в тренінгу взяли 15 учасників, серед яких були люди літнього віку та представники організацій, що працюють з такою віковою категорією. Організаторів приємно вразила активність учасників, чітке розуміння проблем, що виникають у даної категорії людей а також їх бажання вирішувати ці проблеми. Під час тренінгу учасники розглядали права людей літнього віку, механізми захисту прав, обговорили найактуальніші проблеми, розробили плани їх подолання.

Правозахисна програма для літніх людей «Разом ми можемо» реалізується при підтримці Європейської Комісії Європейського Союзу. Мета програми покращити ситуацію з правами самотніх літніх людей шляхом консолідації зусиль громадських організацій, волонтерського руху, державних та муніципальних агенцій, засобів масової інформації.

Виконавцями програми є громадська організація «Фундація прав людини» та КОО ВГО «Асоціація сприяння самоорганізації населення»