весь Кіровоград - головний інформаційний ресурс регіону весь Кіровоград - головний інформаційний ресурс регіону

Розділ: новини стисло
Дата: 21 травня 2009 року
Документ знаходиться за адресою:
http://old.kirovograd.net/shortly/2009/5/21/obsjag_investicii_u_silske_gospodarstvo.htm
Обсяг інвестицій у сільське господарство на Кіровоградщині зменшився! У І кварталі 2009р. за рахунок усіх джерел фінансування освоєно 277,5 млн.грн. інвестицій в основний капітал, що на 50,1% менше ніж у І кварталі 2008р., - повідомляє головне управління статистики в Кіровоградській області.

Одним з найбільш вагомих джерел фінансування інвестицій в основний капітал були власні кошти підприємств і організацій, за рахунок яких освоєно 68,5% усіх капіталовкладень.

Вагомі обсяги інвестицій освоєні на будівництві об'єктів Новокостянти-нівського родовища, ЗАТ «Завод модифікованих жирів», ПП «Віктор і К», ліній зв'язку, торговельних підприємств; реконструкції об'єктів електроенергетики, залізничного транспорту, ДП «Східний гірничо-збагачувальний комбінат»; придбання обладнання ЗАТ «Радій» та сільськогосподарськими підприємствами.

Обсяги інвестицій в основний капітал порівняно з І кварталом 2008р. зросли у м.Знам'янці, Бобринецькому, Вільшанському, Знам'янському та Олександрійському районах.

Водночас у м.Олександрії та 12 районах області обсяги інвестицій в основний капітал зменшились більше ніж наполовину.

Промисловими підприємствами освоєно 46% (127,7 млн.грн.) усіх інвестицій в основний капітал. При цьому 53,8% цих вкладень здійснено підприємствами переробної промисловості, серед яких найбільш інвестиційно привабливими залишилися підприємства з виробництва харчових продуктів, напоїв (57,4% усіх вкладень у переробну промисловість).

Обсяг інвестицій у сільське господарство зменшився на 30,5%, його частка у загальному обсязі склала 19,4%.

Збільшився обсяг інвестицій в об'єкти охорони здоров'я та надання соціальної допомоги, зменшився – в установи освіти, культури та спорту, відпочинку та розваг.

Інвестиції у житлове будівництво склали 26,5 млн.грн., що на 53,1% менше порівняно з І кварталом 2008р.