весь Кіровоград - головний інформаційний ресурс регіону весь Кіровоград - головний інформаційний ресурс регіону

Розділ: новини стисло
Дата: 21 травня 2009 року
Документ знаходиться за адресою:
http://old.kirovograd.net/shortly/2009/5/21/na_kirovogradshini_prozhivayut_maizhe.htm
На Кіровоградщині проживають майже 2 тисячі неблагонадійних сімей! Вчора, 20 травня, в Центрі перепідготовки та підвищення кваліфікації працівників органів державної влади, органів місцевого самоврядування, керівників державних підприємств, установ та організацій відбулося засідання колегії служби у справах дітей Кіровоградської обласної державної адміністрації, - повідомляє kr-admin.gov.ua.

На засіданні колегії було підбито підсумки виконання обласної програми подолання дитячої безпритульності та бездоглядності на 2006-2010 роки.

В рамках програми службами систематично проводились профілактичні рейди «Діти вулиці», «Вокзал», велася робота з неблагополучними сім'ями, а також проводились заходи із запобігання насильству в сім'ї, здійснювався контроль за дотриманням законодавства про працю неповнолітніх.

Як зазначив Володимир Михайленко, завідувач сектору соціального та правового захисту дітей служби у справах дітей облдержадміністрації, аналіз динаміки проведених профілактичних рейдів свідчить про те, що потягом останніх трьох років в області значно активізовано роботу у цьому напрямку, наприклад: у 2007 році проведено 1105 рейдів, у 2008 – 1208, у поточному році – 1383.

Проте, неабиякої уваги з боку працівників служб потребують неблагонадійні сім'ї, в яких систематично порушуються права дітей. Станом на 1 квітня 2009 року в Кіровоградській області проживає 1882 неблагонадійні сім'ї, в яких виховується 3989 дітей. Ефективно долають проблеми у цьому напрямку фахівці служби Бобринецького, Гайворонського та Новоукраїнського районів.

Під постійним наглядом служб у справах дітей залишається дотримання в області законодавства про працю неповнолітніх.
Про роботу притулку для неповнолітніх служби у справах дітей облдержадміністрації «Надія» у 2008 році поінформував його завідувач Юрій Лисенко.

За його словами, притулок – це заклад соціального захисту, створений для тимчасового перебування у ньому дітей віком від 3 до 18 років і розрахований притулок на 50 осіб. Фінансування притулку здійснюється за рахунок коштів обласного бюджету.

У 2008 році основна кількість дітей, які потрапили до притулку, були жителі Кіровоградської області. Найбільше з них – із Кіровограда (88 осіб), Маловисківського – 28 дітей, Кіровоградського - 17 дітей, Бобринецького – 16 дітей та Новоукраїнського (15 дітей) районів. З інших регіонів України у закладі перебувало 11 дітей, що становить 3% від загальної кількості, із країн СНД – 2 дитини. Загалом протягом 2008 року профілактичною та корекційно-виховною роботою було охоплено 340 дітей.

Під час розгляду питання щодо дотримання вимог законів України «Про державну службу» та «Про боротьбу з корупцією» службами у справах дітей райдержадміністрацій та міськвиконкомів зроблено наголос на тому, що у 2008 році жоден із працівників служб у справах дітей облдержадміністрації, райдержадміністрацій, міськвиконкомів та райвиконкомів не притягувався до відповідальності за невиконання вимог Закону України «Про боротьбу з корупцією».