весь Кіровоград - головний інформаційний ресурс регіону весь Кіровоград - головний інформаційний ресурс регіону

Розділ: новини стисло
Дата: 19 травня 2009 року
Документ знаходиться за адресою:
http://old.kirovograd.net/shortly/2009/5/19/v_sferi_gralnogo_biznesu_kirovogradshini.htm
В сфері грального бізнесу Кіровоградщини виявлено масу порушень. Не рік та не два мусується, як в засобах масової інформації, так і в політичних кулуарах питання про необхідність правового врегулювання діяльності грального бізнесу. Майже 18 років Верховна Рада не в змозі прийняти закон про гральний бізнес, який поставив би всі крапки над «і» – вирішив всі спірні питання між владними структурами та представниками підприємницьких кіл, які контролюють даний бізнес.

З 8 травня нинішнього року, терміном на один місяць, Постановою Уряду призупинено дії ліцензій всіх гральних закладів в державі. Таке рішення Уряду – це не тільки реакція на трагедію у Дніпропетровську, але й нагальна необхідність упорядкування справ у гральному бізнесі. І про це свідчить розпорядження Кабінету Міністрів України №494-р, відповідно до якого, визначено коло правоохоронних та контролюючих органів, які мають охопити перевірками всі гральні заклади у державі на предмет дотримання вимог діючого законодавства.

Та, як свідчить практика, перевірки, наприклад, ігрових залів закінчуються, в основному, вилученнями гральних автоматів. Адже, майже у вісімдесяти випадках із ста, гральні автомати розміщуються у непристосованих для цього місцях та навіть не мають відповідних дозволів на їх функціонування – інформує Управління податкової міліції ДПА в Кіровоградській області

Але, за рішеннями судів, вилучені автомати повертаються власникам, які відбуваються лише адміністративною відповідальністю. За чотири місяці нинішнього року податковою міліцією Кіровоградської області вилучено 44 гральних автомати на загальну суму близько 350 тисяч гривень. І, як не прикро, 24 з них, на загальну суму біля 150 тисяч гривень, за рішеннями судів уже повернуто власникам, інші чекають своєї черги в судах області. Тобто, наше законодавство настільки не досконале, що робота правоохоронців зводиться нанівець, а результат їх праці перетворюється у формальний. Тому як працювали гральні автомати на кожному кроці і майже в кожному закладі (ще тільки в навчальних якось їх не прилаштували) нелегально, без необхідних ліцензій та дозволів, та відповідно без сплати податків, так і працюють. Ні для кого не секрет, що у цьому бізнесі крутяться не малі гроші, які через повну та своєчасну сплату податків, мали б працювати і на нас з вами. Адже мета податкових перевірок – це не припинення діяльності гральних закладів, а навпаки – забезпечення їх функціонування у правовому полі, без порушень вимог діючого законодавства. У цьому в першу чергу зацікавлені і податкової органи.