весь Кіровоград - головний інформаційний ресурс регіону весь Кіровоград - головний інформаційний ресурс регіону

Розділ: новини стисло
Дата: 19 травня 2009 року
Документ знаходиться за адресою:
http://old.kirovograd.net/shortly/2009/5/19/u_kirovogradi_startuvav_molodizhnii.htm
У Кіровограді стартував молодіжний форум! Як «весь Кіровоград» повідомляв раніше, сьогодні, 19 травня у Кіровоградському національному технічному університеті, за підтримки представництва Європейської комісії в Україні, відбувся Обласний молодіжний форум «Україна. Європа. Участь молоді». В якості гостей були запрошені представники самоврядування міста, а саме: Віктор Серпокрилов, заступник голови обласної державної адміністрації, Сергій Пастернак, начальник управління у справах сім'ї та молоді Кіровоградської ОДА, а також Ірина Згривець, заступник начальника управління з питань внутрішньої політики та зв'язків з громадськістю Кіровоградської ОДА.

У вступному слові кожен з гостей висловив своє бачення співпраці з ЄС. Віктор Миколайович Серпокрилов наголосив на тому, що тільки через розвиток молоді в напрямку науки, можна досягти результативності в процесі інтеграції: «Практично не має такого населення в Європі, де інтелектуальний розвиток громадян був би таким високим, як у нас». Однією з актуальних проблем сучасного українського суспільства було визначено «невміння домовлятись». Ірина Згривезь зауважила: «Традиція вислухати одне одного – це, мабуть, те, що наші сьогоднішні політики не вміють. Країни ж ЄС завжди вирішують проблеми тільки шляхом домовленостей та співпраці». Кожен з виступаючих побажав учасникам форуму креативних думок та реальних пропозицій.

В рамках проекту порушувались актуальні проблеми функціонування молодіжних організацій на території області й країни загалом, роль сучасної людини в стратегічній політиці щодо ЄС та співпрацю молоді й владних структур. Особливий акцент організатори форуму поставили на дискусійному обговоренні тем: «Сучасний стан та перспективи розвитку молодіжного руху на Кіровоградщині», «Роль молодої людини в інтеграції України до ЄС». Самі ж учасники проекту із задоволенням, і як не дивно, з повним розумінням потреби у вирішенні поставлених питань, брали участь в дискусії, пропонували шляхи покращення становища молоді в області.

Крім цього, для учасників проекту був проведений круглий стіл, де кожен міг виступити зі своїми науковими роботами, що стосуються молодіжної політики взагалі. Важливо те, що участь у круглому столі приймали не тільки люди, які безпосередньо працюють в сфері політології, а й студенти Кіровоградських навчальних закладів. А це означає, що молодь зацікавлена в тому, щоб поліпшити своє становище в умовах, які не досить сприятливі для її повноцінного розвитку. На завершення, модератори форуму систематизували всі виступи в одну спільну мету «Молодь повинна створювати дієві громадські організації, які функціонуватимуть як самостійне явище».