весь Кіровоград - головний інформаційний ресурс регіону весь Кіровоград - головний інформаційний ресурс регіону

Розділ: новини стисло
Дата: 19 травня 2009 року
Документ знаходиться за адресою:
http://old.kirovograd.net/shortly/2009/5/19/den_pamjati_zhertv_politichnih_represii.htm
День пам'яті жертв політичних репресій відзначили у Кіровограді. Біля пам'ятника українцям – жертвам комуністичного геноциду пройшов жалобний мітинг та панахида за загиблими, - повідомляє канал "Кіровоград".

Початком масового терору, історики називають літо 1937 року. Хоча у нашій державі репресії розпочалися раніше. Перша хвиля чисток знищила національну еліту та видатних державних діячів, які у 1917 році хотіли створити Українську народну республіку.

З 1935 по 1951 рік жертвами розкуркулювання в УРСР стали понад 2 мільйони 800 тисяч чоловік. Тільки у 37 - ому році минулого століття було розстріляно 16 з половиною тисяч людей. Потрапити у немилість, тоді було дуже просто. «Путівку» у табори отримували не лише за антирадянщину, для цього вистачало і необережно вимовленого слова. На сьогодні в архівах Служби безпеки України зберігається 1200 томів справ на репресованих, ці документи за дорученням Президента Віктора Ющенка мають бути оприлюднені і увійти до книги про масові політичні репресії 1937 – 38 – ого років. Нині ці події згадують із жахом і болем. У День пам»яті жертв політрепресій, представники влади та громадськість обласного центру зібрались на жалобний мітинг, за загиблими відслужили панахиду, а до підніжжя пам»ятника поклали квіти.