весь Кіровоград - головний інформаційний ресурс регіону весь Кіровоград - головний інформаційний ресурс регіону

Розділ: новини стисло
Дата: 19 травня 2009 року
Документ знаходиться за адресою:
http://old.kirovograd.net/shortly/2009/5/19/chotirilapi_pravoohoronci_prodemonstruvali.htm
"Чотирилапі" правоохоронці продемонстрували професійні навички! День відкритих дверей влаштували співробітники Кінологічного центру при УМВС в Кіровоградській області. Чотирилапі «правоохоронці» демонстрували учням гімназії імені Тараса Шевченка свої «професійні» навички із загального та захисно – караульного курсів дресировки, - повідомляє сайт КОДТРК.

Співробітники Кінологічного центру переконані, собака не лише друг людини, а й найкращий друг міліціонера. На рахунку їх хвостатих помічників чималенька кількість розкритих резонансних злочинів. Гострий нюх, спритна реакція та відточена до найменших нюансів взаємодія із господарем, у результаті практично не залишає шансів зловмиснику залишитись непокараним.

На сьогодні у центрі на постійній «роботі» - 15 службово – пошукових собак. Дві ще навчаються, але вже незабаром будуть готові приступити до служби. Основу, тут поки що складають Німецькі вівчарки. Порода невибаглива, працелюбна і вважається універсальною. Але є і доберман, ротвейлер, спаніелі та лабрадор. Саме на останніх директор центру Ігор Стасюк робить головну ставку. Говорить, їх обов'язково розводитимуть і перший крок для цього вже зроблений – «кремова» красуня Джесі чекає на поповнення.

Перші ази із слухняності, цуценята отримують вже у 5 – 6 місяців. На своє перше завдання - патрулювання вулиць, виходять вже після 4 - оьх місячного навчання. Модними європейськими видами дресури у центрі не захоплюються, вважають – система розроблена ще за радянських часів, виправдовує себе на всі сто і зараз. Взагалі, тут переконані – головне знайти підхід до свого вихованця.

На підготовку справжнього помічника міліціонера йде не один рік спільної, наполегливої праці правоохоронця і його хвостатого напарника. Працюють же собачки до 8 – 9 років, потім – заслужений відпочинок.