весь Кіровоград - головний інформаційний ресурс регіону весь Кіровоград - головний інформаційний ресурс регіону

Розділ: новини стисло
Дата: 18 травня 2009 року
Документ знаходиться за адресою:
http://old.kirovograd.net/shortly/2009/5/18/rik_chlenstva_u_sot_prinis_ukrayini.htm
Рік членства у СОТ приніс Україні більше надбань, аніж втрат? Виповнився рік, як Україна приєдналась до Світової організації торгівлі (СОТ), - інформує "Економічна правда".

За оцінками незалежних експертів, баланс вигод та втрат від цього кроку склався на користь економіки державиви, пише Deutsche Welle.

Офіційно український експорт за рік членства в СОТ зріс на сорок відсотків, а експортні прибутки сягнули понад 43 мільярдів доларів.

Водночас, через скасування ввізних тарифів з початку року було недоотримано на 700 мільйонів гривень митних зборів.

А лібералізація ринку вдарила по найпроблемніших секторах сільського господарства.

За словами директора Інституту економічних досліджень та політичних консультацій Ігоря Бураковського, ці негативні явища є наслідком зволікання з реформами, а не провиною СОТ, адже Світова організація торгівлі лише встановлює правила.

"Наявність світлофора не означає, що всі будуть переходити вулицю на зелене світло, і не будуть на червоне. Це питання політичної культури і міжнародної відповідальності України за своїми міжнародними зобов'язаннями", - сказав він.

За рік країни-члени СОТ близько трьох тисяч разів заздалегідь попереджали Україну про зміну торгівельних правил, повідомив Бураковський.

А всередині держави були скасовані обмеження, що гальмували економічну активність.