весь Кіровоград - головний інформаційний ресурс регіону весь Кіровоград - головний інформаційний ресурс регіону

Розділ: новини стисло
Дата: 15 травня 2009 року
Документ знаходиться за адресою:
http://old.kirovograd.net/shortly/2009/5/15/kozhni_sim_hvilin_v_ukrayini_zjavljayetsja.htm
Кожні сім хвилин в Україні з'являється ще один віл-інфікований! У цьому році до Всесвітнього Дня пам'яті людей, які померли від СНІДу, у Києві буде встановлено лічильник, який рахуватиме віл-інфікованих українців. 17 травня лічильник покаже загальну кількість інфікованих людей, а їх 544 тисячі 505. Кожні сім хвилин ця цифра збільшуватиметься на одиницю, оскільки кожні сім хвилин з'являється ще одна хвора людина, - повідомляє канал "Кіровоград".

Перший в Європі лічильник, який буде вести відлік ВІЛ-позитивних людей в Україні, встановить Всеукраїнська благодійна організація «Всеукраїнська мережа ЛЖВ». Зупиниться лічильник лише тоді, коли в Україні буде зупинено епідемію ВІЛ-СНІДу.

Серед країн Європи Україна, на жаль, посідає одне з перших місць по рівню захворюваності на ВІЛ-СНІД. Зупинити розповсюдження цієї хвороби можна завдяки активним і комплексним заходам з боку держави. На фінансування національної програми цього року виділено понад 500 мільйонів гривень. Держава на себе взяла левову частку забезпечення коштами усіх необхідних заходів – від тест-систем до лікування СНІДу. Наша область одна з тих, де ситуацію з ВІЛ-СНІД можна назвати більш менш стабільною.

З 2006 року в області почали самостійно лікувати хворих з синдромом імунодефіциту. Зараз антиретровірусну терапію отримують 60 хворих, двадцять з яких діти. Місячне лікування однієї особи обходиться державі до двох тисяч гривень. Результати непогані. Постійно вживаючи медичні препарати, можна дожити до глибокої старості. Можна врятувати від інфікування і новонароджених, якщо вагітна жінка своєчасно почала отримувати лікування. Найстрашніше ж, коли людина не знає, що вона є носієм Віл-інфекціії. А тому, велику роль відіграє саме профілактика та медичні обстеження на наявність імунодефіциту. Сьогодні область має нову діагностичну апаратуру, тест-системи та медичні препарати для проведення антиретровірусної терапії. Головне, щоб віл-інфіковані не відмовлялися від лікування, а здорові – проходили обстеження.