весь Кіровоград - головний інформаційний ресурс регіону весь Кіровоград - головний інформаційний ресурс регіону

Розділ: новини стисло
Дата: 15 травня 2009 року
Документ знаходиться за адресою:
http://old.kirovograd.net/shortly/2009/5/15/kirovogradshina_trimaye_kurs_na_yevropu.htm
Кіровоградщина тримає курс на Європу! Кіровоградщина активно співпрацює з країнами Європейського союзу у всіх напрямках. Підписані двосторонні угоди навіть на рівні регіонів. Про це йшлось сьогодні на зустрічі заступника голови облдержадміністрації Віктора Серпокрилова з журналістами, - повідомляє канал "Кіровоград".

Курс на Європу нині тримає уся країна. Кіровоградщина не пасе задніх. Економіка, соціальна і культурна сфера, медицина й освіта – у всіх цих напрямках область має закордоном друзів.

Зовнішньоторговельний оборот з країнами ЄС склав торік 174-ри мільйони доларів. На початку нинішнього ця цифра уже сягнула 31-го мільйона. При цьому відчутно збільшився експорт. Найбільш тісно торговельні стосунки у Кіровоградщини склалися з Німеччиною. Більше всього за кордон область продавала в 2008-му різне обладнання, продукти рослинного походження, недорогоцінні метали, деревину й інше. Лідером же за кількістю імпортних товарів, які реалізовувались на Кіровоградщині, була Франція.

За умов сприяння з боку керівництва держави область розвиває стосунки і на рівні регіонів. Наприклад, була підписана угода про співпрацю між Нижньосілезьким воєводством Польщі та Кіровоградщиною.

Такі позиції області дозволять їй розвиватись швидше, переконані її керівники. Брати від чужого досвіду найкраще й уміло подавати свої здобутки - значить виходити на новий рівень життєдіяльності.