весь Кіровоград - головний інформаційний ресурс регіону весь Кіровоград - головний інформаційний ресурс регіону

Розділ: новини стисло
Дата: 14 травня 2009 року
Документ знаходиться за адресою:
http://old.kirovograd.net/shortly/2009/5/14/v_ukrayini_mozhe_zalishitis_5080.htm
В Україні може залишитись 50-80 банків! Державі не слід посилено рятувати банки під час кризи і цілком природно, що кількість банків в Україні зменшиться в 2-3 рази.

Про це заявив голова "Ерсте Банку" Йозеф Сікела, - повідомляє "Українська правда" з посиланням на газету "Дело".

На його думку, для того, щоб рятувати, повинна бути висока ймовірність того, що "потопаючі" переживуть кризу.

"Але державі немає сенсу брати на себе роль менеджера і посилювати свій вплив на роботу банків або ж фінансувати ті компанії, які мали структурні проблеми і до кризи", - вважає Сікела.

Глава "Ерсте Банку" вважає, що після кризи в Україні істотно зменшиться кількість банків.

"Я впевнений, що Україні не потрібні 182 банки. Однозначно, що в банківській системі будуть відбуватися процеси концентрації, а частка іноземного капіталу незмінно рости. За досвідом європейських країн, в Україні може залишитися 50-80 банків", - заявив Сікела.

Він вважає, що українські регулятори не будують довгострокових планів з порятунку фінансового сектора.

"НБУ концентрується на вирішенні короткострокових питань зміцнення гривні та інфляції, але при цьому інші важливі для стабільності ринку питання можуть вийти з-під контролю", - сказавь Сікела.

Серед прикладів він наводить постанови НБУ № № 107 та 109, якими Нацбанк переносить на банківську систему неконтрольовані курсові ризики в майбутньому.

"Про це також заявляла Американська Комерційна Палата в Україні. І я думаю, що зараз це один з найбільш важливих питань для банківської системи", - додає Сікела.