весь Кіровоград - головний інформаційний ресурс регіону весь Кіровоград - головний інформаційний ресурс регіону

Розділ: новини стисло
Дата: 14 травня 2009 року
Документ знаходиться за адресою:
http://old.kirovograd.net/shortly/2009/5/14/specialni_taktichni_navchannja_vidbulis.htm
Спеціальні тактичні навчання відбулись в одній з військових частин! Сьогодні на базі однієї з військових частин Кіровоградщини відбулись спеціальні тактичні навчання. Особовий склад перевіряли на готовність відбити напад диверсійної групи та вміння швидко локалізувати пожежу на технічній території, - повідомляє канал "Кіровоград".

За легендою група диверсантів напала на пересувну ракетно – технічну базу. Умовні терористи зчинили перестрілку із військовослужбовцями та підпалили склад боєприпасів.

Військовослужбовці не підкачали. Замість відведеної на навчання години, із шістьма диверсантами впорались хвилин за 15. При цьому, одного навіть вдалось взяти у полон. На п'ятірку відпрацювали і вогнеборці. Три пожежні розрахунки за лічені хвилини позбавили усіх, хто спостерігав за навчанням від їдкого диму. Аби ж остаточно стерти осередок пожежі з поверхні землі, приїхала важка техніка.

Злагодженість дій і професійність військових, високо оцінив керівник навчання, командуючий сухопутними військами Збройних сил України Іван Свида.

Командуючий відзначив, ця база є одним із найкращих прикладів у плані захищеності, тобто живучості, якщо висловлюватись мовою військових. І це не зважаючи на вкрай незадовільне цьогорічне фінансування. Із 28 мільйонів, які просили на підтримку належного стану подібних частин, держава виділила лише 6 мільйонів 700 тисяч гривень. Втім, і цих коштів може не бути у повному обсязі, адже виписані вони у спеціальному фонді держбюджету.

Тим не менш, скудне фінансування не знімає обов'язків охороняти державу, говорять військові, тож викручуються як можуть і по меншій мірі на навчаннях демонструють справжній професіоналізм. Тактичні і зенітні керовані ракети, а також необхідна техніка для доставки цих боєприпасів на пункт призначення, які знаходяться на цій базі, зберігається із суворим дотриманням усіх необхідних умов. У сховищах, протягом усього року підтримується одна й та сама спеціальна температура та вологість. З не меншою відповідальністю особовий склад ставиться і до того, що тут майже усе під грифом секретно. Військові красномовно «мовчать» про все те, що пересічному громадянину знати не дозволено.