весь Кіровоград - головний інформаційний ресурс регіону весь Кіровоград - головний інформаційний ресурс регіону

Розділ: новини стисло
Дата: 13 травня 2009 року
Документ знаходиться за адресою:
http://old.kirovograd.net/shortly/2009/5/13/dovira_do_ukrayinskih_bankiv_povertayetsja.htm
Довіра до українських банків повертається! У квітні вперше з початку фінансової кризи обсяг депозитів фізичних осіб у банках збільшився, - повідомляє "Українська правда".

Чистий приплив депозитів населення минулого місяця становив 1,13 млрд. грн., або 0,6%, і до початку травня загальна сума вкладів фізосіб у комерційних банках становила 192,5 млрд. грн., пише газета "Дело".

При цьому найдинамічніше зростав обсяг гривневих депозитів - за минулий місяць він збільшився на 1,05 млрд. грн., тоді як вклади в іноземній валюті виросли лише на 76 млн. грн. (у гривневому еквіваленті).

У Нацбанку, пише видання, вважають, що чистий приплив 1,1 млрд. грн. депозитів фізосіб за останній місяць свідчить про поступове відновлення довіри з боку населення як до української банківської системи, так і до національної валюти.

У свою чергу учасники ринку відзначають, що довіра населення зросла по відношенню не до всієї банківської системи, а лише до невеликої кількості стабільних банків.

"Квітневий приріст депозитів відбувся завдяки сукупності ряду чинників - тривала стабільність курсу гривні, відсутність поганих новин про український банківський сектор. До того ж майже всі великі банки запустили низку короткострокових депозитних програм і фактично почали безперешкодно видавати депозити на першу вимогу", - говорить аналітик інвесткомпанії "Трійка Діалог Україна" Євген Гребенюк.

Слова банкіра підтверджує й статистика НБУ - у квітні дефіцит іноземної валюти скоротився порівняно з березнем в 3,4 разу - до 165 млн. доларів (різниця між обсягом проданою і купленою банками інвалюти на готівковому ринку).

На думку експертів, квітневий приплив депозитів фізосіб не є випадковістю і у наступні місяці ця тенденція повинна зберегтися.

Попри позитивну динаміку приросту вкладів населення, загального збільшення депозитної бази в українській банківській системі в квітні досягти ще не вдалося.

Компанії продовжували активно вилучати гроші з банківської системи - обсяг коштів на депозитних рахунках юридичних осіб у квітні скоротився на 2,9 млрд. грн., що майже вдвічі більше березневого показника.