весь Кіровоград - головний інформаційний ресурс регіону весь Кіровоград - головний інформаційний ресурс регіону

Розділ: новини стисло
Дата: 3 квітня 2009 року
Документ знаходиться за адресою:
http://old.kirovograd.net/shortly/2009/4/3/_kirovogradska_prokuratura_vijavila.htm
Кіровоградська прокуратура виявила зловживання у сфері судочинства! Проблема діяльності третейських судів, які нерідко використовуються як спосіб незаконного отримання чужої власності, на сьогодні є надзвичайно гострою. Прокурорські перевірки свідчать про непоодинокі зловживання, які допускаються третейськими судами, що призводить до порушень прав громадян та держави, дискредитації інституту третейського розгляду справ в цілому – інформує прес-служба прокуратури Кіровоградскої області

Так, прокуратурою Кіровоградської області за наслідками розгляду колективного звернення мешканців села Веселівка Кіровоградського району щодо позбавлення права власності на належні їм житлові будинки встановлено, що рішенням третейського суду, який відбувся в місті Олександрії 11.09.07, ці будинки передані у власність громадянці Б. за її позовом до громадянина К. Вивченням матеріалів третейської справи встановлено, що ухвалене третейським судом рішення від 11.09.07 є незаконним, оскільки Б. не надано жодного доказу на підтвердження свого права власності на спірні будинки. Крім того, третейським судом порушено вимоги щодо територіальної підсудності справи, оскільки ним у м. Олександрії розглянуто позов щодо об'єктів нерухомості, що знаходяться на території Кіровоградського району.

Незважаючи на допущені третейським судом порушення, Олександрійський міськрайонний суд 19.09.07 видав громадянці Б. виконавчий лист про примусове виконання його рішення.

У зв'язку з виявленими порушеннями вимог чинного законодавства прокурор м. Олександрії в інтересах дійсних власників житлових будинків, які є особами похилого віку, учасниками Великої Вітчизняної війни, заявив до суду позов про скасування рішення третейського суду та подав апеляційну скаргу на ухвалу Олександрійського міськрайонного суду.

Варто відзначити, що у поле зору прокуратури міста Олександрії порушення в діяльності третейських судів потрапляють уже не вперше.

У грудні минулого року прокурором в інтересах пенсіонерки Р. до суду направлено позовну заяву про скасування рішення третейського суду, яким у справі за позовом громадянки Т. до чоловіка заявниці Р. визнано дійсним договір купівлі-продажу будинку, нібито укладеного між ними 01.01.97. Про незаконність третейської угоди та рішення третейського суду свідчила та обставина, що громадянин Р. помер за півроку до розгляду справи у третейському суді та укладання третейської угоди з громадянкою Т. Рішенням Олександрійського міськрайонного суду від 04.03.09 позов прокурора задоволено, рішення третейського суду скасовано.