весь Кіровоград - головний інформаційний ресурс регіону весь Кіровоград - головний інформаційний ресурс регіону

Розділ: новини стисло
Дата: 29 квітня 2009 року
Документ знаходиться за адресою:
http://old.kirovograd.net/shortly/2009/4/29/vidbulisja_zmini_u_dozvilnii_sistemi.htm
Відбулися зміни у дозвільній системі з питань будівництва! Сьогодні в обласній державній адміністрації відбувся круглий стіл на тему: «Законодавчі зміни у дозвільній системі з питань будівництва. Внесення змін у Правила забудови Кіровоградської області». Головував на засіданні заступник голови облдержадміністрації Василь Сибірцев, - повідомляє kr-admin.gov.ua.

Під час засідання круглого столу Василь Сибірцев наголосив, що 14 квітня 2009 року набули чинності кілька пунктів розділу І відповідного Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо сприяння будівництву», які передбачають суттєві зміни в дозвільній системі з питань будівництва.

Як зазначила начальник управління архітектури та містобудування облдержадміністрації Вікторія Кулікова, зміни в дозвільній системі передбачають наявність низки серйозних документів.

Наприклад, плани генеральної забудови територій. До речі, із 1040 населених пунктів області лише 40 мають такі документи.

Вікторія Кулікова ознайомила присутніх із оновленими правилами і механізмом затвердження усіх дозвільних документів: від заяви господаря земельної ділянки – до рішення сесії відповідної місцевої ради.

Як зазначалося під час засідання круглого столу, на даний час законодавчі зміни з питань будівництва теоретично набули чинності, але ще досі не прийнято Постанову Кабінету Міністрів України, яка й має затвердити «Порядок надання вихідних даних на проектування об'єктів містобудування».

Досить знакової ролі у оновлених Правилах забудови мають набути громадські слухання, тобто можливість висловитися громаді, хоча і за новим Законом останнє слово все одно залишається за сесією місцевої ради.

У ході обговорення прийнятих змін учасники круглого столу висловили думку, що окремі зміни до Закону, на жаль, не вирішують питання ефективного спрощеного механізму отримання дозволів на будівництво і зовсім не сприяють системі прозорого розподілу землі під забудову.

Ще одна доволі серйозна проблема – виділення коштів для оформлення усієї низки дозволів під забудову, особливо для створення реальних генеральних планів забудови територій.
За словами Василя Сибірцева, чималих труднощів і перепонів, напевно, не позбудуться і приватні забудовники, зокрема ті, хто захоче побудувати на земельній ділянці приватний будинок.

Начальник інспекції державного архітектурно-будівельного контролю в області Олексій Кобзаренко, характеризуючи окремі положення Закону в частині надання дозволу на будівельні роботи зазначив, що типовий порядок поки що існує в Проекті Постанови Кабміну, хоча там мають бути виписані дійсно спрощені механізми на отримання дозволу на будівництво саме індивідуального житла, а також окремі види капітальних ремонтів, аварійних відновлювальних ремонтів, будівництво простих спортивних та ігрових майданчиків тощо.

Учасники круглого столу висловили тривогу з приводу більшості пропонованих змін, тому погодилися, що серйозні фахові зауваження мають бути висловлені на всіх рівнях авторам змін до Закону.

Консолідовані зауваження мають бути підготовлені і направлені сесії обласної ради, аби депутатський корпус теж висловив свою думку профільному міністерству, адже існує загроза, що і без того збіднений через фінансову кризу процес будівництва в державі може взагалі зупинитися.

У роботі круглого столу взяв участь голова обласної ради Микола Сухомлин.