весь Кіровоград - головний інформаційний ресурс регіону весь Кіровоград - головний інформаційний ресурс регіону

Розділ: новини стисло
Дата: 27 квітня 2009 року
Документ знаходиться за адресою:
http://old.kirovograd.net/shortly/2009/4/27/v_hudozhnomu_muzeyi_vidkrilas_vistavka.htm
В художньому музеї відкрилась виставка Юрія Ботнара! Як стало відомо сайту «весь Кіровоград» , 24 квітня в Кіровоградському обласному художньому музеї відбулось відкриття персональної виставки Юрія Семеновича Ботнара .

Довідка: Юрій Семенович Ботнар народився 1 січня 1949 року у Кіровограді. У 1963 році закінчив Кіровоградську дитячу художню школу (перший випуск); у 1968 році – Київський художньо-промисловий технікум;
у 1987 році - графічний факультет Українського поліграфічного інституту ім. Івана Франка. З 1972 по 1989 рік працював художником у Кіровоградських художньо-виробничих майстернях художнього фонду УРСР. У 1989 році заснував Творче об'єднання молодих художників «Барва».

Серед значних акцій об'єднання можна відмітити: 1989-1992 р.- Міжнародна виставка оп-арта Віктора Вазарелі в містах України і Радянського Союзу; 1990 р. – виставка Українського образотворчого мистецтва в Канаді і США та виставка «Скіфське золото» в м. Турку у Фінляндії; 1992 р. – виставка українського пейзажу та натюрморту у м. Берліні (Німеччина). Об'єднання «Барва» під керівництвом Ю.С.Ботнара відкриває виставки сучасного мистецтва та андеграунда в м. Києві і містах Європи.

Юрій Ботнар є одним із засновників благодійного фонду Сергія Параджанова. Він брав участь у багатьох обласних, республіканських, міжнародних виставках. Роботи художника знаходяться в музеях та приватних колекціях США, Канади, Німеччини, Фінляндії, Угорщини, Болгарії, Словакії, Вірменії, Ізраїлю, Росії та України.

Виставка, що відкрилася в Кіровоградському обласному художньому музеї є першою персональною виставкою Юрія Семеновича Ботнара в рідному місті.

Більш детально з творчістю митця можна ознайомитися на сайті:
www.maestrobotnar.at.ua