весь Кіровоград - головний інформаційний ресурс регіону весь Кіровоград - головний інформаційний ресурс регіону

Розділ: новини стисло
Дата: 27 квітня 2009 року
Документ знаходиться за адресою:
http://old.kirovograd.net/shortly/2009/4/27/20_osib_minulogo_roku_zaginuli_na.htm
20 осіб минулого року загинули на робочих місцях! У 2008р. по колу звітуючих підприємств від травматизму, пов'язаного з виробництвом, на робочих місцях постраждало 246 осіб. Із загального числа потерпілих – 67 жінок, 5 осіб у стані алкогольного сп'яніння та один підліток до 18 років. Внаслідок 6 групових нещасних випадків травмовано 13 осіб, - повідомляє головне управління статистики в Кіровоградській області.

Нещасні випадки на виробництві найчастіше спричинялися через падіння потерпілого – 68, дію предметів, деталей, що рухаються, розлітаються, обертаються – 63, падіння, обрушення, обвалення предметів, матеріалів, породи, ґрунту – 28, транспортні пригоди – 27, ушкодження внаслідок контакту з тваринами, комахами та іншими представниками флори та фауни та внаслідок травми, заподіяної іншою особою – по 11, ураження електричним струмом та внаслідок дії шкідливих та токсичних речовин – по 5 осіб.

Протягом 2008 року на підприємствах області під час виконання службових обов'язків загинуло 20 осіб, у тому числі одна особа – у стані алкогольного сп'яніння. Більшість смертельних випадків сталося на підприємствах переробної промисловості – 6 осіб, на підприємствах транспорту та зв'язку – 4 особи. На підприємствах сільського господарства, мисливства, лісового господарства та добувної промисловості загинуло по 3 особи.

Серед технічних причин, які спричинили нещасні випадки із смертельними наслідками – недосконалість, невідповідність вимогам безпеки технологічного процесу та незадовільний технічний стан виробничих об'єктів, будинків, споруд, території, засобів виробництва та транспортних засобів. Серед організаційних причин переважали порушення вимог безпеки під час експлуатації устаткування, машин, механізмів та порушення правил дорожнього руху.

Створення безпечних умов праці на виробництві, запобігання нещасним випадкам та професійним захворюванням потребують вкладення чималих коштів. У 2008р. на згадані заходи спрямовано 67,3 млн.грн., у тому числі на заходи, передбачені колективними договорами (угодами), – 41,8 млн.грн. Переважна більшість (91,3%) витрат на заходи з охорони праці фінансувалася за рахунок прибутку підприємств і організацій та інших джерел – 61,4 млн.грн.